Amaç Türk resmini dünyaya tanıtmak

Pervin Özen yurt dışındaki sergilere neden önem verdiğini açıkladı...

Yurt içinde ve yurt dışında bir çok sergiye katılan ressam Pervin Özen amacının Türk resminin dünyaya tanıtılmasında katkıda bulunmak olduğunu açıkladı.

Son dönemlerde bir çok ressamın Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde sergiler açtığını ve bu sergilere o şehirlerde yaşayan sanat severlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Özen bundan büyük bir gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

“Resmin ve ressamlığın bir hayat felsefesi olduğuna ve sanatın dini, dili, ırkı olmadığını bu yüzden yurt dışındaki sergilere ilgi gösterildiğini, hatta bazı sergilerinde serginin düzenlediği bölgenin idari yetkililerinin de katıldığını ve çok büyük övgüler aldıklarını söyleyen Pervin Özen bu konuda devletimizden de ciddi destekler bekliyoruz” dedi.

Pervin Özen “Ayrıca yurt dışında katıldığımız bazı sergilerimizde bayan ressamlarımızın ağırlıklı oluşu sergiye ziyarete gelen sanatseverleri şaşkınlığa uğrattığına dahi şahit olduklarını, kendi ülkelerinde dahi bu kadar bayan ressamın bir araya gelerek sergi açtıklarına çok nadir şahit olduklarını ifade ettiklerini” söyledi.

Özen “En son Malta’nın başkenti Valetta’da 15-18 Ekim tarihleri arasında düzenledikleri Hidden Treasure of Mediterranean (Akdeniz’in saklı cenneti) karma resim sergisine katılan 21 bayan ressam olduğunu ve bu sergininde yoğun ilgi gördüğünü” ifade etti.

2019 yılında da yine Avrupa’nın bir çok ülkesinde sergilere katılmayı düşünen ressam Pervin Özen bir Türk sanatçısı olarak ülkemi her zaman, her yerde gururla tanıtmaya devam edeceğini açıkladı.

Pervin Özen ayrıca kendisine ait Perart Sanat atölyesinde Süleyman Çağlayan’ın eğitmenliğinde 2018-2019 yılı Güzel Sanatlar yetenek sınavına hazırlanan sanata gönül vermiş insanlara eğitim verilmeye başlandığını sözlerine ekledi.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın