Yerli Prison Break yalan oldu!

Bir yılı aşkın süredir konuşulan dizi daha proje aşamasında rafa kaldırıldı

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden biri olan ve bir çok ülkede büyük bir ilgi ile izlenen Prison Break dizisinin Türkiye versiyonu balon oldu. Bir çok ulusal gazetede ve internet sitelerinde yapılan haberlerde yerli Prison Break dizisinin yapımcılığını Ay Yapımın yapacağı ve Fox TV’de yayınlanacağı açıklanan dizinin başrollerini ise Micheal Scofield rolünü Kıvanç Tatlıtuğ’un oynayacağı, abisi Lincon Scofield rolü için Gürkan Uygun’un olacağı yazılıp çizilmişti.

Dizinin diğer karakterleri için adeta papatya falı açılmış gibiydi. Herkes aklına gelen isimleri yazıyor, çiziyor konuşuyordu.Dizide oynamasını isteyen herkes kendi kafasına göre ismi hem gazetelerde, hem internet sitelerinde yazdı. İşte o isimlerden bazıları ;Özkan Uğur, Behzat Gerçeker,Çetin Tekindor, Haluk Bilginer, Pascal Nouma, Sarp Akkaya, Defne Samyeli, Ahmet Mümtaz Taylan ve daha nice tanınmış ismi olmayan bir dizinin karakteri olarak okurlarına duyurdu.

Bazı internet sitelerinde Kıvanç Tatlıtuğ’un bu dizideki rolü için bölüm başı 280 bin TL.alacağı dahi yazılmıştı.

Hatırlanacağı üzere Prison Break dizisi haksız yere idam cezası alan abisini kurtarmak için cezaevine giren kardeşin, cezaevinden beraber kaçış öyküsünü anlatıyordu.

Hatta bu dizinin yerli versiyonu için Milliyet Gazetesinin ünlü magazin yazarlarından Ali Eyüboğlu köşesinden yerli Prison Break için köşe yazısı dahi yazmıştı.

Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi olan Prison Break dizisinin fanları büyük bir heyecanla diziyi beklerken Ay Yapım Kıvanç Tatlıtuğ ile Show TV.için Çarpışma adlı dizinin çekimlerine başladı ve Çarpışma dizisi Kasım ayında yayına başlayacak.

Peki yerli Prison Break’in akıbeti ne olacak sorusuna şu ana kadar ne Ay Yapım ne Fox TV.’den herhangi bir açıklama da gelmedi.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın