Kasım ayında vizyona girecek olan Türk filmleri

Kasım ayında Türk filmi meraklılarını birbirinden güzel 13 film bekliyor...

02 KASIM 2018

İYİ OYUN

Yönetmenliğini Umut Aral’ın yaptığı başlıca rollerini Kerem Bursin, Afra Saraçoğlu, Okun Işıtmak, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Doğaç Yıldız, Bahar Şahin’in oynadığı, senaryosunu Emre Sibel’in yazıp görüntü yönetmenliğini Sebastian Weber yaptığı İyi Film 02 Kasım günü vizyona giriyor

Filmin Konusu : Cenk liseyi henüz yeni bitirmiş, annesine destek olmak için bazen internet cafede çalışan bazen de para karşılığı oyun oynayan bir gençtir. Bir menajer tarafından keşfedilip profesyonel oyun dünyasına adım atan Cenk’in oyun dünyasındaki yaşantısı anlatılıyor.

ECCİNİ

Yönetmenliğini Mehmet Sağlam’ın yaptığı ve aynı zamanda senaryosu kendisine ait olan Eccini filminin görüntü yönetmenliğini Ahmet Yaşar Gümüş, müziklerini ise Can Kiremitçi üstlendi. Filmin başlıca rollerinde Batuhan Zeybek, Erol Üzümcü, İlke Ketboğa, Süha Çağrıcı, Öznur Ulutaş, Kübra Özyıldız, Dilara Yardımcı üstlendiler.

Filmin Konusu: Üniversitede okuyan Kadir kendisi 7 yaşında iken kız kardeşi Duygu kaybolur ve Kadir o günden sonra cinlerle iletişime geçmeye başlar. Aradan geçen 15 yıldan sonra yakın arkadaşı Hakan, sevgilisi Aslı ve okulda aynı bölümde okuduğu kız arkadaşı ile Osmanlı imparatorluğu döneminden kalma 400 yıllık bir köye belgesel çekmek için gittiklerinde bir çok sürprizle karşı karşıya kalırlar

 

08 KASIM 2018

ÇAKALLARLA DANS 5

Senaryosunu Ali Tanrıverdi’nin yazdığı, görüntü yönetmenliğini Bülent Özer’in yaptığı, müziklerin ise Serhat Ersöz’e ait olan Çakallarla Dans 5 filmini Murat Çeker yönetti

Başlıca rollerini Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar, Murat Akkoyunlu, Didem Balçın, Hande Katipoğlu, Hakan Bilgin, Ceyhun Yılmaz, Şebnem Dönmez, Ali Barkın gibi ünlü isimler üstlendi.

Filmin Konusu: Mahkeme kararı ile birbirleriyle yaklaşmaları yasaklanan kahramanlarımızdan kayınço Gökhan’ın 17 yaşında bir kızı olduğunun ortaya çıkması ile başlıyor.

09 KASIM 2018

İSTASYON

Senaryosunu Kadir Genç ile Volkan Adıyaman’ın birlikte yazıp ve yönettikleri filmde görüntü yönetmenliğini Cafer Gebetaş, müzikleri Samet Önder Kök yaptı.

Filmin başlıca rollerini Güneş Cyrina Özek, Burak Ergün, Çetin Özdemir, Alper Yıldırım, Banu Yılmaz Ocak, Can Özoğul üstlenmişler

Filmin konusu :Kızının doğum gününde öldürülmesi üzerine akıl hastanesine düşen Hira’nın hikayesi anlatılıyor. Hira katillerden intikam almak için komiser Servet’ten yardım ister ve mükemmel bir plan yaparlar. Ve Hira kızının doğum gününde kızının katillerini istasyona çağırır ve tek tek…

16 KASIM 2018

HER ŞEY SENİNLE GÜZEL

Yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı Burcu Biricik, Mert Fırat, Hazar Ergüçlü ve İlker Aksum gibi ünlü isimler oynadı.

Filmin Konusu : Deniz hayatından çıkaramadığı Emre için İzmir’e gider. Melis umduğundan daha çetin ceviz çıktığı için Bulut’tan yardım istediğinde ortalık karışır.

CİN TEPESİ

Senaryosunu ve yönetmenliklerini Fatih Hasanoğlu ile Faruk Düzen’in beraber yaptığı görüntü yönetmenliğini Cihan Kahraman ve müziklerini Gürkan Çakıcı yaptı.

Filmin başrollerinde ise senaristliği ve yönetmenliği üstlenen Fatih Hasanoğlu Ve Faruk Düzen’e Biray Dalkıran yaptılar.

Filmin konusu :Bilinmeyen isimli Youtube kanalının ekibinin Cin Tepesi adı verilen bir köyde panoramalarımdan olayları ve cin’i görüntülemelerini anlatıyor.

ÇİFT’LİK BANK ; TOSUN FİRARDA

Yönetmenliğini İsmail Hakkı Koç’un yaptığı, görüntü yönetmenliğini Önder Güral ve müziklerini Abdurrahman Şimşek yaptı. Filmin başlıca rollerini Burak Alkaş, Fercan Bay, Murat Övüç,Kadir Gültekin, Alisha Rene ve Tayfun Sav üstlendiler.

Filmin konusu : Uzun bir süre Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Çiftlik Bank dolandırıcılık oyununu komik bir dille anlatıyor.

KOYVER GİTSİN

Senaryosunu Ömer Gecü’nün yazdığı yönetmenliğini Kemal Danacı’nın yaptığı Seymen Aydın, Onur Yaprakçı, Kübra Dilara Geçen, Çetin Altay, Sinan Bengier ve Begüm polat başrollerini üstlendiler.

Filmin konusu :Samet’in sevdiği kızla evlenmesi için paraya ihtiyacı vardır. Samet 3 gün içinde ya parayı bulup kızı alacak veya hayallerine veda edecektir. Samet bu konuyu çözmek için Ferhat’tan yardım isteyince tek güvendikleri Settar hoca ile başlarına gelmeyen kalmıyor.

23 KASIM 2018

PUT ŞEYLERE

Senaryosunu ve yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı görüntü yönetmenliğini Vedat Özdemir’in yaptığı filmde Türkü Turan, Erkan Kolçak Köstence, Öner Erkan, Öykü Karayel, Elit İşcan, Kadir Çermik gibi oyuncular rol aldılar.

Filmin konusu:Bir grup sanatçının hayatı ve hayatlarına birden bire giren bir el kamerası ile farklı bir hal alır. Sanatçı grubunun hayatı bu kamera ile kiminin şansı dönecekken kiminin hayatı bu kamera yüzünden tamamen kararacak.

BİZİ HATIRLA

Senaryo ve yönetmenliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği görüntü yönetmenliğini Murat Ceylan ve müzikleri Çiğdem Erken’in yaptığı Bizi Hatırla filminde Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk, Binnur Kaya ve Sumru Yavrucuk gibi usta oyuncular rol aldı.

Filmin konusu:Kariyer sahibi bir evladın hastalanan babasını köyünden alıp İstanbul’a yanına getirmesi ve babasının oğlunun evinde kendini yük olarak hissetmesini ve tekrar köyüne geri dönme kararı almasını anlatıyor.

ŞAHIS 46

Senaryosunu ve yönetmenliğini Çağatay Düz ile beraber Ege Demirbüken’in birlikte yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini Murad Mammadov, müziklerini ise Ali Kemal Eren yaptı. Filmin başlıca rollerini Hüseyin Ezgi Taşkın, Melis Tamtaş, Ramazan Mert Durak, Melisa Akpolat, Ata Cücen ve Irmak Lüleci yaptılar.

Filmin konusu:Bir grup genç yola çıkarlar ve arabaları ıssız bir yerde arıza yapınca, yola en yakın olan evden yardım talep edince olaylar birden farklı şekilde gelişmeye başlar.

30 KASIM 2018

BORÇ

Senaryo ve yönetmenliğini Vuslat Saraçoğlu’nun yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz üstlendi. Başlıca rollerini Serdar Orçin, İpek Türktan Kaynak, Rüçhan Çalışkur, Ozan Çelik, Beyti Engin, Feridun Koç üstlendiler.

Filmin konusu:Eskişehir’de karısı ve kızı ile birlikte yaşayan Tufan’ın yan dairede oturan komşusunun birden rahatsızlanması sonucu onu kendi evinde tutmaya kendini mecbur hissetmesi sonrası yaşanan olayları anlatıyor.

HEDEFİM SENSİN

Senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı, yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’nün yaptığı filmde Ata Demirer, Demet Akbağ, Tarık Ünlüoğlu, Gonca Vuslateri, İlker Aksum gibi ünlü oyuncular rol aldılar.

Filmin konusu:Çiğ köftecilik yapan Zekeriya iki mafya arasında bir husumete sebep olur. Mafya ile çatışmasının arkasından adaya kaçar ve bu adada hem aşk hem korku dolu anlar yaşamaya başlar.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın