Sezin Karameşe’nin “On Dün Önceki Kız” adlı kitabı raflarda

İlk kitabıyla edebiyat dünyasına iddialı bir giriş yapan Sezin Karameşe’nin merakla beklenen ikinci romanı; “On Dün Önceki Kız” İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sezin Karameşe’nin “On Dün Önceki Kız” adlı kitabı raflarda

İlk kitabıyla edebiyat dünyasına iddialı bir giriş yapan Sezin Karameşe’nin merakla beklenen ikinci romanı; “On Dün Önceki Kız” İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sezin Karameşe, binlerce okura ulaşan Otuz Yedi’nin ardından yine olağanüstü bir kurguyla edebiyatseverlerin karşısına çıkıyor. İkiz kardeşinin ölümünden sonra hayatı altüst olan Leyla’nın geçmişini değiştirmeye çalışmasını konu alan; “On Dün Önceki Kız” kitabı, hikâyeye örülmüş ince duyguları ile okuyucuyu; mazinin ve bugünün arasına hapsetmeye hazırlanıyor.

Büyük bir buhran içinde intiharı düşünürken, parapsikolojik deneyimler sunan bir tedavi merkezine rastlayan Leyla’nın hikâyesini ele alan Sezin Karameşe, kazada kaybettiği kardeşinin gölgesinde kalan ve psikolojisi bozulan annesini diğer yandan kendini alkole veren babasıyla oldukça karanlık günler geçirmesini ve ölüm seçeneğini düşünmeye başlamasını duygu dolu bir dil ile anlatıyor. Geleceğe gittiğinde mutlu olduğu güzel bir an gören Leyla, ölüm fikrini aklından atmayı başarıyor ancak bugüne geri döndüğünde hiçbir şeyin göründüğü kadar kolay olmadığını fark ediyor ve aşk ile dostluk arasında gidip geleceği zorlu bir sınava tabi tutuluyor. Seçimleriyle karşı karşıya kalan ana karakterin, bildiğimiz kavramlara bambaşka gözle bakmamıza yol açacak yolculuğu; Sezin Karameşe’nin kalemi ile insana dair en saf duygu aktarımıyla veriliyor.

Kelebek etkisi çerçevesinde kurgulanan; “On Dün Önceki Kız”, her satırda heyecanı artıran ve beklenmedik sonuyla şok etkisi yaratan soluksuz bir roman olarak, okuyucunun karşısına çıkıyor.

 

Kitap Hakkında

Yaşanmışlıkların acısı, hayatı çekilmez bir hale getirmeye başladığında tek çare ölmek midir? Bir ihtimal daha varsa buna kim hayır diyebilir?

Leyla için bir ihtimal daha vardı ve hayır diyemedi. Yolları Müphem ailesi ile kesiştiğinde hayatına yepyeni bir umut ışığı doğdu. Şimdi, geçmişe ve geleceğe gidecek, her şeyin düzelmesi için elinden geleni yapacaktı. Fakat geleceğe vardığında asla karşılaşmaması gereken biriyle karşılaştı. Yaptığı her hamle olayları daha da içinden çıkılmaz bir noktaya sürüklerken kendisini, aşkı ve arkadaşlığı sorguladığı karanlık bir labirentin içinde çıkış yolu ararken buldu.

 

İlk romanı Otuz Yedi ile büyük yankı uyandıran Sezin Karameşe, zihninin dehlizlerinden çıkardığı olağanüstü bir kurguyla yeniden okur karşısında. On Dün Önceki Kız’ı okurken nefesinizi tutacak, gelmesini asla istemediğiniz bir sona merakla koşacaksınız. Ve orada sizi büyük bir sürpriz bekliyor olacak.

 

Yazar Hakkında

Sezin Karameşe 

Ankara’da 1996 yılında doğdu, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2016 yılında açtığı YouTube kanalıyla altı yüz bine yakın insana ulaştı. Çocukluğundan beri okumaya ve yazmaya olan merakı onu 2021 yılında yayımlanan Otuz Yedi adlı romanıyla edebiyata kazandırdı. Hayatını Ankara’da sürdürmekte, okumakta, yazmakta ve düşlemekte.

Bir yanıt yazın