Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Paşabahçe kültürel mirasımıza destek vermeye devam ediyor

Paşabahçe Mağazaları, “Kayıp Hazineler” Koleksiyonu ile Anadolu’nun tarih boyunca ev sahipliği yaptığı uygarlıkların kültür bileşiminden oluşan zengin mirasını ürünlerine taşıyor.

Basın Danışmanlığı
23.06.2020
A+
A-

Paşabahçe Mağazaları, Anadolu topraklarında binlerce yıldır var olmuş sayısız uygarlığın kültürel ve sanatsal birikimini cam ve ustalıkla birleştirip yeniden yorumlayarak gelecek nesillere miras bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yurt dışına götürülen tarihi eserlerle ilgili farkındalık yaratmak, geri alınmış eserlere ve kültür varlıklarına sahip çıkma konusunda da bilinci artırmak hedefiyle hazırlanan “Kayıp Hazineler” Koleksiyonu’ndaki “Helenistik Miğfer Kandil”, dikkat çeken tasarımıyla şık bir hediye alternatifi oluşturuyor.

Bergama toprakları üzerinde yaşayan Mysialı savaşçıların başını darbelere karşı koruyan yakın savunma araçlarından biri olan miğferlerden ve Almanya’daki Pergamon Müzesi’nde sergilenen bronz miğferden esinlenerek tasarlanan Helenistik Miğfer Kandil, el imalatı camdan üretilirken, altın ve bronz boyalar kullanılarak dekorlandı. Şık tasarımıyla “Helenistik Miğfer Kandil”, Paşabahçe Mağazaları’nda tarih ve sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Troya savaşlarında Troyalıların tarafında yer alan Mysialı savaşçıların miğferlerinin üzerinde bulunan detaylar, askerlerin hangi birliğe ait olduğuna dair bilgi veriyordu. Çok eski tarihlerden beri kullanılan ve savaşçının başını darbelere karşı koruyan yakın savunma araçlarından biri olan miğferler, birçok koleksiyonda ve müzede yer almaktadır. Koruyucu silah olmakla beraber, dikkat çekici görünüşleriyle devlet törenlerinde ve askeri merasimlerde ihtişam arttırıcı bir unsur olarak kullanılıyordu.

“Helenistik Miğfer Kandil” ve diğer Kayıp Hazineler Koleksiyonu’na ait ürünleri incelemek için Paşabahçe Mağazaları’na uğrayabilir ya da www.pasabahcemagazalari.com adresinden ürünleri inceleyerek satın alabilirsiniz.

REKLAM ALANI