Kızıl Goncalar dizisi kimleri, neden rahatsız etti?

Kızıl Goncalar dizisi kimleri, neden rahatsız etti?

FOX TV.’nin bu sezon iddialı dizilerinden biri olan ve özellikle Özgü Namal’ın uzun bir süre sonra ekranlara gelmesini sağlayan Özcan Deniz’le birlikte başrolünü paylaştıkları “Kızıl Goncalar” dizisi ilk bölümüyle büyük bir ilgi görmüştü.

 

Kızıl Goncalar dizisi idealist bir doktor olan Levent ile muhafazakar bir ailen feryadı olan Meryem’in yollarının kesişmesini anlatırken ilk bölümde açılışta Açılışında Âl-i İmrân Suresi’nde geçen “Hani siz birbirinize düşman idiniz de Allah gönüllerinizi birleştirdi” sözlerinin kullanıldığı diziyle ilgili bir çok şikayet aldıklarını ifade eden Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin inceleme başlattıklarını açıkladı.

 

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin X’te yaptığı bir paylaşımda “FOX TV’de yayına giren son diziye ilişkin çağrı merkezimiz aracılığı ile vatandaşlarımızın şikayet bildirimleri titizlikle kayıt altına alınmaktadır. Tüm şikayetler, söz konusu yayın kuruluşunun denetimi ile sorumlu üst kurul uzmanlarımız tarafından incelenmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” notunu düştü.

Kamil Hızer / Magazinname.com

Bir yanıt yazın