Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Gülşah Elikbank’ın romanından esinlenen albüm müzikseverlerle buluştu

Yazar Gülşah Elikbank’ın, bir rock yıldızından ilham alarak yazdığı “Âşıklar Gece Ölür” romanı, “novel soundtrack” projesiyle müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. Yedi bestecinin hayat verdiği sekiz parçalık “Âşıklar Gece Ölür” albümü, On Air Music etiketiyle tüm müzik platformlarında yerini aldı.

Basın Danışmanlığı
16.08.2022
A+
A-

Gülşah Elikbank’ın kurgusu ve dil kullanımıyla okurları tarafından beğeniyle karşılanan “Âşıklar Gece Ölür” romanı, bu kez notalara konuk olarak müzik ve edebiyatı buluşturuyor. Romandan esinlenilerek hazırlanan “novel soundtrack” projesi, yedi besteciyi aşk dolu bir romanın etrafında toplarken; ortaya konan sekiz şarkılık albüm müzik tutkunlarını karşılıyor.

Aşkın ve müziğin iyileştirici gücüne dikkat çeken “Âşıklar Gece Ölür” romanı, yazar ve müzisyenlerin aynı pencereden bakabileceğini gösteren bir albüm çalışmasına ilham oluyor. Özellikle ana karakterler Melis ve Hakan’ın gözünden, kendilerini onların yerine koyarak bestelerini yapan müzisyenler “Âşıklar Gece Ölür”ün, duygu hazinesi bir kitap olması dolayısıyla çok sayıda bestenin ortaya çıkabileceğini ve kendi dünyalarına yer vermesinden dolayı da özel bir kitap olduğunu belirtiyor.

“Seni Sana Rağmen Seviyorum” Yeni Bir Kurguyu Müjdeliyor

Besteler dinlendiğinde yeniden romanın dünyasına girildiğini hissettiren “Âşıklar Gece Ölür” albümünde; Efe Dikmen’den “Gönüllü Delilik”, Alişan Özaydın’dan “O Son Gülüşün”, Ufuk Sağın’dan “Aşklar Mezarlığı”, Ferit Tunçer’den “Düşman Oldum Hayata”, Ali Başarır’dan “Lovers Die at Night””, Samet Serhat’tan “Âşıklar Gece Ölür”, Erinç’ten “Aynı Geceden” eserleri yer alıyor.

Gülşah Elikbank, albümde Efe Dikmen ile beraber seslendirdikleri “Seni Sana Rağmen Seviyorum” şarkısının, yeni bir romanın da müjdesi olduğunu ifade ediyor. Yazım çalışmaları devam eden romanın ilk haberi, bu albümle edebiyatseverlere verilirken; bir kez daha disiplinlerarasılık vurgulanıyor. Ayrıca “Âşıklar Gece Ölür” ve “Seni Sana Rağmen Seviyorum” şarkıları, yazar Gülşah Elikbank’ı şarkı yazarı olarak da karşımıza çıkarıyor.

On Air Music etiketiyle yayınlanan “Âşıklar Gece Ölür” albümü, tüm müzik platformlarında sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Projenin daha sonraki dönemde akustik konser serisi olarak devam etmesi planlanırken, albümün ilk konserinde tiyatro sanatçıları da “Âşıklar Gece Ölür” romanından bölümler okuyacak.

Kamil Hızer / Magazinname.com

@kamilhizer

@magazinnameoffical

REKLAM ALANI
ETİKETLER: