Çiftlik Bank Tosuncuk bu sefer de yapımcısını yaktı!

Çitlik Bank Tosun Firarda gişede adeta çakıldı...

Kurduğu internet sitesi ile binlerce kişiyi milyonlarca lira dolandırıp Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın bu sefer de “Çitlik Bank Tosun Firarda” filminin yapımcısının başını yaktı.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini İsmail Hakkı Koç’un yaptığı başlıca rollerini Burak Alkaş, Fercan Bay, Murat Övüç, Kadir Gültekin, Alisha Rene ve Tayfun Sav’ın yaptığı Çift’lik Bank: Tosun Firarda filmi boxoffice Türkiye verilerine göre vizyona girdiği ilk üç gün 2.304 seyirciye ilk hafta sonunda ise 3447 seyirciye ulaştı. Film vizyonda kaldığı 2 haftalık süreçte ise 3.842 seyirci ve 48.947 TL.hasılat elde etti.

Filmin galası sadece Kıbrıs Acapulco Resort Convention SPA & Casino’da 9 Kasım günü yapılmıştı.

 

Yakın geçmişte ülke gündemini meşgul eden “Çiftlik Bank” dolandırıcılık hikayesinden esinlenen filmin konusu ise ; Cenk ve Tosun geçirdikleri bir trafik kazası sonrasında aynı hastane odasında yatarlarken tanışırlar.Hastenede dostlukları pekişen ikili aynı eve taşınırılar ve Cenk’in cep telefonundan devamlı oynadığı Çiftlik oyunundan yola çıkarak bunun ücretli versiyonunu yaparlar. Oyuna ilgi artınca Cenk ve Tosun gerçek bir çiftlik açıp daha fazla para kazanmak amacı ile Çift’lik Bank’ı kurarlar.

Halk tarafından dolandırılanların bile dalga geçildiği, dolandırılanların bile çevresine izah etmekte güçlük çektiği bir konunun sinemaya uyarlanması aslında büyük bir riskti.Ve bu risk yapımcısına gişede büyük bir hayal kırıklığı yaşattı.

KAYNAK : BOXOFFİCETÜRKİYE

Haber: Kamil HIZER

Bir yanıt yazın