Çağlar Tağcı’nın Infınty adlı solo sergisi sanatseverler ile buluşuyor

Çağlar Tağcı, İstanbul'da İlk kez açtığı Infınty adlı solo sergisini sanatseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyor.

Çağlar Tağcı’nın Infınty adlı solo sergisi sanatseverler ile buluşuyor

Son dönemde yaptığı işlerle çağdaş sanatı renk şölenine dönüştüren genç kuşağın hayal öğrencisi, yetenekli ressam Çağlar Tağcı, 3-30 Nisan tarihleri arasında Gama Art Gallery’de sanatseverlerin izlenimine sunduğu INFINITY (SONSUZLUK) adlı kişisel sergisinde, başlattığı resim çalışmalarını izleyicinin sonsuz hayal gücüne bırakıyor.

 Sanatçının 2017 yılından bugüne evren üzerine ‘’astral keşif yolculuğum’’ diye adlandırdığı düşünceler, İzlediği filmler, okuduğu kitaplar, uzayla ilgili gelişmeleri takip etmesi, gökyüzüne olan ilgisiyle beslenerek zihninde oluşan düşünce ve kurgulardan yarattığı ‘’kendi evreni’’ Infinity adlı sergide sanat izleyicisini de içine alıyor.

Sanatçının yorumuyla Infinity ( Sonsuzluk);  ‘’ Kendimi bildiğimden beri sanat alanında attığım her adımın beni daha ileriye taşımasını, Türkiye ve uluslararası sanat arenasında işlerimi sergilemeyi hayal ettim.

Önce hayal ediyor, gerçekleştiriyor, yeni hayaller peşinde koşmaya devam ediyorum. Ben bir hayal öğrencisiyim ve yaşamım boyunca hep öğrenci olarak kalacağımı düşünüyorum. Yaptığım işler sadece benim dünyamı, evrenimi dışarıya yansıtıyor. Zihnimdeki görsel şöleni ziyafete dönüştürüp tuvale aktarıyorum. Bunun yanı sıra resimlerimin kendi içerisinde bir kaosu, yaratılmış bir şey veya yaratılmak üzere olan bir durumu var. Bu sergideki her bir işin izleyiciye göre devamlılığı var. Resimlerin devamını sadece kendisine özel görmek isteyenleri sonsuz görsel ziyafete davet ediyorum.’’

Çağlar Tağcı’nın Infinty adlı sergisi 1- 30 Nisan Tarih aralığında Pazar – Pazartesi günleri hariç her gün 13:00-   19:00 saatleri arası Gama Art Gallery’de izlenebilir.   Bilgi için: +90 212 245 69 22                                                                                                                

 Çağlar Tağcı Kimdir?

1990 yılında Denizli’de doğan Çağdaş sanatın genç ve yetenekli ismi Çağlar Tağcı, İlk orta ve Lise eğitimini Denizli’de tamamladı.

Güzel Sanatlar Üniversitesi yetenek sınavlarına girmek üzere resim eğitimi aldı. Ne yazık ki sınava giremeden yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle uzun süre tedavi görmek zorunda kalarak bir süreliğine hayallerinden uzaklaştı. Süreç içinde resim tutkusundan vazgeçmeyerek kendisini bu alanda geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürdü.

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde üniversite eğitimini tamamladı.

2014 yılında Denizli Günaydın Sanat Atölyesi’nde resim eğitimini tamamlayarak aynı atölyede bir süre eğitmenlik yaptı.

2017 yılında doğduğu ve yaşamını sürdürmeye devam edeceği Denizli’de resim çalışmalarını yürüttüğü sanat atölyesini açtı.

Ulusal ve Uluslararası sanat fuarları, festivaller ve karma sergilerde eserleri sergilenen sanatçı, sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer alarak destekledi.

Çağdaş sanatın yetenekli isimleri arasında yer alan Çağlar Tağcı, 2021 yılında Uluslararası sanat arenasında adından sıkça söz ettiren birçok Türk sanatçıyı ülke sınırları dışına taşıyan Gama Art Galler ile anlaşarak, sanatçıları arasına katıldı.

Profesyonel sanat hayatına başladığı günden bugüne kadar yaptığı çalışmalarla 20’den fazla karma sergiye katılan sanatçının resimleri sanatseverlerin gözünden kaçmayarak ‘’eserleri en çok satan genç sanatçılar’’ arasına girdi.

Tağcı’nın resimleri yurt içi ve yurt dışı özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

Sanatçının, SAKÜDER (Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği)15. Resim yarışmasından 1’incilik ödülü bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın