1000 mutluluk…

1000 ilkokul öğrencesine küçük bir mutluluk yaşattılar...

1000 mutluluk…

Sosyal medyada gördüğü bir önerge üzerine çalışmalarına başlayan Bursa İpek Lions kulübü başkanı Nazan Bozan bugün Bursa Yıldırım’ da dar gelirli ailelerin yaşadığı Yavuz Selim Mahallesi’nde aynı ismi taşıyan ilköğretim okulunda 1000 çocuğa Besaş’in ürettiği üzümlü, fındıklı ekmekleri dağıttı.

118- K ya bağlı İpek Lions kulübünün başkanı Nazan Bozan sosyal sorumluluk projeleriyle medyadan ilgi gören bir başkan. Önceliğini kadın ve çocuklar ile ilgili projelere yoğunlaştıran Nazan başkan bu kez şehrin ünlü siması CHP il meclis üyesi Şahin Sevinç’ in sosyal medya hesabından paylaştığı “ekonomi zorlaştıkça ailelerine harçlık veremiyor, çocuklar kahvaltı edemeden okullarına gidiyor” sözleri üzerine harekete geçen Nazan Bozan haberi okuduğunda çok etkilendiğini ve bir farkındalık yaratmak amacıyla 1000 Ekmek 1000 Mutluluk sloganıyla yola çıktıklarını belirterek Besaş’in üretimi olan Şampiyon ekmekleri bugün öğrencilere okullarında dağıttı.

Besin değeri yüksek olan ürün çocukların günlük protein, karbonhidrat, potasyum ihtiyacını karşılaması açısından önemli bir beslenme çantası vazgeçilmezi olarak biliniyor.

Bir yanıt yazın