Yılın en iyi erkek tiyatro oyuncusu Hakter Balaban seçildi.

Usta tiyatrocu Hakter Balaban'a meslek hayatının 35.nci yılında büyük onur...

Sunuculuğunu Şebnem Schefer ile Gökay Kalaycıoğlu’nun yaptığı organizasyonu Gözde ÇOŞKUN ve Tuğçe SARIKAYA’nın üstlendiği Altın Zambak ödülleri sahiplerini buldu.

Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezinde düzenlenen ödül töreninde yılın en iyi tiyatro oyuncusu ödülünü 35 yıldır büyük bir başarı ile devam ettiren Hakter Balaban aldı.

Ödül töreni sonrası magazinname.com’a açıklamalarda bulunan Hakter Balaban “Bu meslekte 35 yıldır oyuncu ve yönetmen olarak çalıştığını, bu süreç içerisinde bir çok dizi ve sinema filminde rol aldım.Hani yaş 35 yolun yarısı derler ya ben o yolun yarısı kadar tiyatro sahnelerinde, dizi ve sinema setlerinde oldum”dedi.

Açıklamalarına devam eden Balaban yolun yarısı bana uğur getirsin diye kolları sıvadığını, Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz projesinin hayata nasıl geçirdiğini “Önce genel sanat yönetmenimiz Orhan KÖKEL ile el sıkıştık.Ardından usta kalem Kasım UÇKAN’la görüşerek ondan muhteşem bir oyun yazmasını istedim. Kasım UÇKAN’da uzun çalışmalar sonrasında harika bir oyun olan Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz’ı yazdı.

KADROMUZ NASIL ŞEKİLLENDİ

Sıra kadroyu kurmaya gelmişti.Bana göre Türkiye’nin bir numaralı dansçısı, oyuncusu ve özellikle son yıllarda asla beni geri çevirmeyen Sibel Gökçe ile anlaştık. Sibel Gökçe’den sonra “Oğlum Bak Git” Filminde beraber rol aldığım kendi küçük ama oyunculuğu büyük İlkin ÇAKIR ile masaya oturduk.Ardından Vural BULDU ve Ali TUTAL ile anlaştık.

Sırada güzel bir bayan stara ihtiyacımız vardı. Sevdiğim ve saydığım bir fotoğrafçı dostumun tavsiyesi ile Tuğçe SARIKAYA ile görüştük.İlk başlarda biraz düşünceli olduğum Tuğçe’nin içimden gelen bir sesle bu kız başarır sesine kulak verip çalışmalarımıza başladık.

Provalar yapılırken Ali TUTAL ile anlaşma sağlayamayınca usta oyuncu Ferdi ATUNER’e teklif götürdük. Ferdi ATUNER teklimizi kırmayarak kadromuza katıldı. Provalar bitti ve İstanbul’daki ilk iki oyunumuzda övgüler alınca doğru yolda başarı ile ilerlediğimize inancımız tam olmuştu.

ÖDÜL HABERİ NASIL ULAŞTI

Oyunumuzun turne hazırlıkları ile meşgulken sürpriz bir haber geldi. Altın Zambak Ödüllerinde Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz oyunundaki başarılı performansımdan dolayı  “YILIN EN İYİ ERKEK TİYATRO OYUNCUSU” ödülüne layık görüldüğüm bildirildi.Hayatımın en mutlu anlarından birisi olmuştu bu haber.

Meslekteki 35 . yılıma bir plaket bir ödül ve harika bir kadroyla başlamak beni içimdeki coşkuyu daha da coşturdu üstüne üstlük böylesi bir magazinsel ödül töreninde bir tiyatro insanını hatırlamak ödüllendirmek ve bu ödülü benim almış olmam ayrı bir onurdu.Tabi ki Plaket ve Ödül evimin baş köşesinde kitaplığımın raflarında yerini aldı.

HABER : Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın