Adnan Oktar’cılara kim dur diyecek?

Maşallah Maşallah deyip genç kızları soyan Adnan Oktar'cılara sosyal medyadan desteğe kimse ses çıkarmıyor...

Geçtiğimiz ay tutuklanan Adnan Oktar’a sosyal medyadan hala destek olanlar var ve bugüne kadar kimse bunlara dur dememesi dikkat çekmeye başladı.

Hakkında çarşaf çarşaf iddianameler hazırlanan Adnan Oktar için tüm ulusal gazetelerde ve internet medyasında binlerce haber çıktı. Haberlerin büyük bir çoğunluğunda Adnan Oktar’ın işlediği suçlar, gizli tanıkların ifadeleri ve bu tarz şeyler yayınlandı.

Adnan Oktar’ın örgütüne küçük yaşta girdiğini ve 40 kişiden fazla kişi ile seks yapmaya zorlandığını, çırılçıplak namaz kılabileceğini söyleyen tanıkta var.Hatta bu tanık fazla erkekle seks yapmaktan hastalık kaptığını ve doktora gitmek zorunda kaldığını da açıklamıştı.

Yaptığı açıklamarın en vahimi ise bir erkek ve kadın yalnız olduklarında cinsel ilişkiye girmelerinin yasak olduğunu, ya herkesin içinde seks yaptıklarını bazen de seks yaparlarken kendi oldukları odaya erkeklerin girip çıktığını anlattı.

Savcılığın tutuklama sevk yazısındaki suçlamalar daha da vahim. Adnan Oktar’ın bir çok kadını dövdüğü, cinsel organlarına peçete sokulduğu, çocuk yaştaki kızların cinsel ilişkiye zorlandığı, cinselliği arttıran ilaçlar kullanmaya zorlandığı ve bu görüntülerin kaydedilerek şantaj amaçlı kullanıldığı gibi suçlamalar mevcuttu.

Ama şimdi bakıyoruz ki Twitter’da her gün Adnan Oktar için trend topik oluşturuluyor. Sözüm ona Adnan Oktar masum, ona komplo kurulduğunu iddia ediyorlar.Madem hocaları masum neden mahkemeye gidip biz onun müridiyiz Adnan Hoca masumdur diye savunma yapmıyorlar da para vererek Twitter’da trend topic oluyorlar.

Bilişim suçları polisimiz bunları tespit edemiyor mu? Neden bunlar hakkında işlem yapmıyorlar. Zaten sosyal medyada takipçidir, hastagdir bu tip işleri yapan insanların sayısı belli. Bunlara ulaşıp size kim nasıl ulaşıp böyle bir iş yapmanız için talimat veriyor diye sormaları gerekmez mi.

Haberlere baktığımızda bir çok mağdur insan var ve bu insanların bazılarının belki de mağduriyeti hala devam ediyor da olabilir.

Genç kızları ekranlara çıkartıp “Maşallah, Maşallah” diyerek neredeyse yarı çıplak oynatmak ne mehdilik ne müslümanlık ne insanlıktır. Bu tip şarlatanlara gereken cezayı vermek gerekir ve ona destek olanlara ise daha fazla ceza vermek şarttır.

HABER / Kamil HIZER

Bir yanıt yazın