Yasmin Schmidt Bitter adlı teklisiyle müzikseverle buluşuyor

Yasmin Schmidt "İnsanım" adlı single ile yaptığı çıkışı "Bitter" ile sürdürmeye devam ediyor...

Alman baba ve Türk anneye sahip olmanın avantajlarını yaşayan YASMİN, Türk Müzik Dünyası’nda gerek sesi gerek güzelliği ile kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı.

Sanatçı, geçtiğimiz aylarda DMC etiketi ile çıkan, “İNSANIM” adlı şarkısına tam not almış ve Türkiye Müzik Sektörüne güzel bir giriş yapmıştı.

YASMİN SCHMIDT, şimdilerde yine sözü ve bestesi kendisine ait olan “BITTER” adlı şarkısını beğeniye sunuyor. DMC etiketiyle 10 Ekim tarihinden itibaren tüm dijital platformlarda yer alan “BITTER” şarkısının klibi ise rengârenk ve eğlenceli sahnelerden oluşuyor. YASMİN ise yine tüm güzelliği ile klipte boy gösteriyor.

Şarkılarının ilginç hikayeleri olması genç sanatçının hem duygusal yanını, hem de eğlenceli yanını ortaya koymaktadır.

Kalp kırıklıkları ile gelen besteler!

Yaşadığı kalp kırıklıkları, genç sanatçının ard arda gelen besteler yapmasını sağlıyor. Hissettiklerini söze ve müziğe döken YASMİN, kendini en güzel bu şekilde ifade edebildiğini belirtiyor. Ve böylece sevenlerinin severek dinlediği şarkılar ortaya çıkıyor.

“BITTER” adlı şarkısının hikayesine gelince; sanatçı tutkuyla bağlı olduğu siyah yavru bir kediden ayrılmak zorunda kalması üzerine duygularını yazıya dökerek aynı zamanda bir çikolataya söylenebilecek sevgi sözcüklerini ortaya döküyor.

Şarkının sözü ve bestesi sanatçıya ait; düzenlemesi ise yine ilk şarkısının da düzenlemesini yapan Zehra Belevi’ye ait.

YASMİN SCHMIDT, İzmir Dokuz Eylül Devlet Konservatuarı yan flüt bölümünü bitirdi.

Ardından Almanya’da Musication Klasik Müzik Bölümü’nü bitiren sanatçı yan flüt ile birlikte piyano, gitar da çalmaktadır.

Müzik yeteneğinin yanında; bale, oyunculuk ve modelliğin yanı sıra el becerileri gösterdiği heykelcikler yapmaktadır.

Sanatçı, şarkı çalışmalarını sürdürmekle birlikte, halen Almanya’da bir müzik okulunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın