Ünlü yazar, psikolog Eddi Anter’den hayatı başarmak için bazı ipuçları

İnsan yaşamında ümitin iş ve özel hayattaki yerine dikkat çeken Yönetici danışmanı, ünlü yazar, psikolog Eddi Anter hayatı başarmak için bizimle bazı ipuçları paylaşıyor.

Ünlü yazar, psikolog Eddi Anter’den hayatı başarmak için bazı ipuçları

İnsan yaşamında ümitin iş ve özel hayattaki yerine dikkat çeken yönetici danışmanı, ünlü yazar, psikolog Eddi Anter hayatı başarmak için bizimle bazı ipuçları paylaşıyor.

“Ümit yaşamdır; hayat da yaşamak içindir” diyerek sözlerine başlayan Eddi Anter, “Ümit olduğu müddetçe yaşarız. Nefes aldığımız sürece ümit hep olmalıdır. Pek çoğumuz yemeksiz, susuz, parasız, arkadaşsız veya ailesiz yaşayabilirken ümitsiz yaşamanın zorluğunu biliriz. Bir şekilde hayat bunu bize tattırmıştır.” diyor.

Sözlerine “Ümittir bize yol aldıran, geleceğe dönük plan program yaptıran, hayal kurduran… Mutlu olmak ümidi, olmak istediğim kişi olabilmenin hayali, yarından ve gelecekten beklentilerim… ” diyerek devam eden Eddi Anter

Ben düşüncelerimi seçiyorum. 

Olumsuz fikirlerin aklımı istila etmesine izin vermiyorum. 

Üzücü veya acı veren düşüncelerin beni ele geçirmesine fırsat tanımıyorum. 

Ben kendimi mutlu ediyorum. 

Mutluluk benim rüyam, hayalim ve ümidimdir. 

Ben beni mutlu eden şeylere ve kişilere odaklanıp başkasına bağlı veya bağımlı olmuyorum. 

Başkası beni mutlu ediyorsa ne ala, ancak ben bunu dışarıdan bekleyen birisine dönüşmüyorum. Ben sadece kendimden bir şeyler bekleyen biriyim. 

Ben Benim ve ben Beni tanımak için farklı yollar arayarak ve yeni Benler bulmayı ümit ediyorum. 

Ben bundan sonra bir başkasına benzemek için emek sarf etmiyorum. 

Ben kendim oluyorum çünkü benden başka herkes zaten kendisi.” diyor.

“Yeterince zamanı kendime kızarak, acıyıp suçlayarak geçirdim. Kendimi aşağılayıp vicdan azabı çektirdim. Artık yapmayacağım,  başkasının bana yapma izinlerini de kaldırdım. Ümitliyim çünkü kendime güveniyor, kendimi olduğum gibi seviyor ve kabul ediyorum.”

Eddi Anter sözlerine “Ben kendimi sevmeyince kimselerin de beni sevmeyeceğini öğrendim. Ben kendime iyi davranmazsam bana neler olacağını da deneyimledim. Ben benim için hazır değilsem kimselerin de hazır olmayacağını anladım.” diye devam ediyor.

Kendi yolculuğu ile düşüncelerini bizimle paylaşan Eddi Anter

 “Düzenin içinde boşluk olmaz. Evrende mikron hata yoktur.” diyor.

“Lüzumsuz kişi veya yükleri taşımaktan vazgeçip, nefret ve öfkeyi sırtımdan attım. Herkesi affettim. Geçmişle barışıp, olan bitenleri hafızamdan sildim. Bana kötü davranıp, beni üzmeyi beceren insanları da kucakladım çünkü bugün olduğum yeri onlara borçluyum.

Onlar sayesinde buradayım, onlar yüzünden değil…

Onlar olmasa, olan bitenler olması gerektiği gibi gerçekleşmese, ben de burada olmazdım elbet.

Bugün umutlu ve mutluyum. Kendimi sürekli ümitle besleyeceğim konusunda bile ümitliyim.

Bugünün iyi olduğu gibi yarınların daha da iyi olacağının ümidini taşıyorum.

Beden, zihin ve ruhum ümitle dolu. Bunlar için kendime teşekkür ediyorum.

Gün gelecek, başkaları dediklerim de, bana gelip yaptıklarım, söylediklerim ve düşündüklerim için teşekkür edecekler. Ben de onların hayatlarının bir parçası, belki de ümitleri olduğum için bunu yapacaklar. Belki de ben benim diye veya hayatlarına bir şeyler kattığım için gerçekleşecek. Ümit benimdir ve ben izin vermedikçe kimse onu elimden alamaz. Ümit aynı zamanda benim. Ben ümidin ta kendisiyim.

Maksat kafandaki düşünceleri değiştirmek. Düşünceler değişince ruh hali de değişiyor. Haliyle farkındalık artıyor başarı ve performans oranı da yükseliyor.” diyen Eddi Anter’in bu konuda kullandığı birebir kişisel yönetici danışmanlığı programı var.

Kişisel Yönetici Danışmanlığı, standart hazırlanmış, kalabalık guruplar için sunulan etkisi kısa süren kişisel eğitimlerinden öte kişiye özel bir değişim ve dönüşüm hizmetidir. “Vaktim yok, sabrım yok, ihtiyacım yok” zihniyetindeki yöneticiler için ideal bir programdır. Şahsi ihtiyaçları tespit ederek çözüm üretmek, sonuç odaklı kalıcı çareler bulmak bu danışmanlık hizmetinin başarı sırrıdır.

YÖNETİCİ DANIŞMANI, YAZAR, PSİKOLOG EDDİ ANTER KİMDİR?

1961 yılında İstanbul’da doğan Eddi Anter ilk, orta ve lise eğitimini Nişantaşı Işık Lisesinde aldıktan sonra yükseköğrenimine yurt dışında devam etti. İngiltere’de Brighton Polytechnic’te İşletme bölümünü bitirdi. Amerika’da University of Miami’de Uluslararası Pazarlama yüksek lisansını tamamladıktan sonra Nova Southeastern University’de Klinik Psikoloji dalında yüksek lisansını aldı.

Farkındalık Hapı ve İş’te Farkındalık adları altında Kişisel Dönüşüm ve Kurumsal Eğitimler veren Eddi Anter bireysel danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.

Çalıştığı firmalarda üst düzey yöneticilerle birebir çalışmalar yapmaktadır. Kişisel Yönetici Danışmanlığı, standart hazırlanmış, kalabalık guruplar için sunulan etkisi kısa süren kişisel eğitimlerinden öte kişiye özel bir değişim ve dönüşüm hizmetidir. “Vaktim yok, sabrım yok, ihtiyacım yok” zihniyetindeki yöneticiler için ideal bir programdır. Şahsi ihtiyaçları tespit ederek çözüm üretmek, sonuç odaklı kalıcı çareler bulmak bu danışmanlık hizmetinin başarı sırrıdır.

Klinik Psikoloji yüksek lisansı olan, bireysel seanslar yanında kurumsal eğitimler veren, yönetici danışmanlık hizmetleri sunan, yirmi yıllık yazardır.

Kişisel gelişim temalı, felsefe, psikoloji ve tasavvuf içerikli 10 tane romanı bulunmaktadır.

2006 yılında yayımlanan “Lilly – Ben Bir Arap Yahudisi’yim” adlı ilk romanı aylarca En Çok Satanlar Listesinde yer aldı. 2007 yılında çıkan “Kumbara” adlı ikinci ve 2009 yılında çıkan “İkilem” adlı romanları da uzun bir süre En Çok Satanlar Listesinde kaldı.“İnkâr” isimli eser 2011 senesinde, “Kabile” adlı romanı 2014 yılında ve “Ben Benim” adlı kitabıysa 2015’te okuyuculara sunuldu. 2016 yılında yayımlanan “Kesmeşeker” romanını 2017 yılında çıkan “Vakitsiz Kaybedenler” izledi. “Karanlıkta Yürüyen Yabancı” romanı 2019 yılında okuyucuyla buluştu. 2021 yılında El Ele adlı romanı okuyuculara sunuldu. Tüm kitaplar halen Longseller* olarak raflarda yerini korumaktadır.

Bir yanıt yazın