Twitter’da Swinger modası

Twitter'da swinger çiftler için Türk Ceza Kanununda ciddi bir yaptırım yok.

Türkiye’de son yıllarda swinger kelimesi yavaş yavaş telaffuz edilmeye başlandı. Swinger bizim dilimizde “eş değiştirme” anlamına geliyor. Böyle bir şeyi yaşamak için alternatiflerin bulunacağı yegane yer tabi ki Twitter.

Türkiye’de swinger amaçlı binlerce hesap açılmış. Bir çoğu kendi aralarında takipleşirken çıplak kadın ve fotoğraf hastası olan binlerce erkek takipçide bu hesapları aynı anda takip ediyor.Özellikle gece yarısı paylaşılan resimlere anında binlerce beğeni gelirken, çiftler arasında yorumlarda birbirlerine iltifatlar su gibi akıp gidiyor.

Bazılarının resim paylaşımları soft yani erotizm kokarken, bazılarının ki kelimenin tam anlamıyla pornografikler.Aslına bakarsanız bu yaptıkları kanunen suç, ama kimse umursamıyor. Devletin savcıları nasıl görmezden geliyorlar bu paylaşımları?. Kendilerine hiç mi şikayet gelmiyor?. Olayın suç teşkil etmesi için illa para karşılığı yapılıyor olması mı gerekiyor?.

Yaptığım araştırmalardan sosyal medyada swinger olayını yaşamak isteyenlerin bir çoğu çocuk sahibi çiftlerden oluşuyor. Ahlaki yönünden baktığımda hadi kocandan utanmıyorsun da evladının yüzüne nasıl bakıyorsun. Tersini düşündüğümde ise anneni başkasının kollarına atan baba hangi yüzle evladına sarılıyor diye düşünmeden edemiyorum.

Kafamda ister istemez deli sorular beliriyor.Ama hiç birisinin cevabını veremiyorum. Toplum olarak arkadaşlarımızın eski sevgililerine dahi yenge gözüyle bakan bir toplum şimdi nasıl olurda eşini kendi elleri ile başkalarına sunuyor olabilir. Olay zamanın değişmesi değil, sanırım aşırı dejenere olmak. Hatta dejenere kelimesi bile hafif kalıyor ama ağırını yazmaya ne ahlakım müsait, ne basın yayın ilan kurumu o kelimeyi kullanmama müsade eder.

Peki bu kadar çok swinger çift Twitter üzerinde alenen paylaşımlar yapıp, kendi deyimleri ile o heyecanı yaşamak isterken, savcılarımız neden harekete geçmez. Neden bu swinger çiftleri hakkında yasal işlemler yapılmaz. Kanun maddesinde boşluklar olduğu için kendi rızaları ile eş değiştirenler için herhangi bir yaptırım sanırım söz konusu değil. O zaman devletin bu konuda bir şeyler yapması gerekmiyor mu?

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın