İki şehidimiz bir Sıla etmedi

Donarak şehit olan askerlerimizi iki gün, Ahmet Kural tarafından darp edilen Sıla'yı günlerce konuşuyorsak bizlere yazıklar olsun...

Tarih: 27 Ekim 2018
Yer :Tunceli’nin Nazmiye ilçesi
Olay: İki askerimizin operasyon dönüşü donarak şehit olmaları
Tarih :1 Kasım 2018
Yer: İstanbul Zekeriyaköy villaları
Olay: Komedyen Ahmet Kural’ın şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp etmesi

İki olay arasında nasıl bir bağ olduğunu veya olabileceğini düşünüyorsunuz. Aslında baktığınızda hiç alakasız iki olay. 2 askerimizin operasyon dönüşü donarak şehit olması Türkiye’nin yüreğine inen bir ateş, diğeri kadına şiddetin magazinsel boyutu.

İki gencecik fidan ama ihmal, ama hatalar zinciri sonucu hayatlarını kaybettiler. Termal kıyafetleri teçhizatları tam ve eksiksiz olsaydı belki de bugün hayatta olacaklardı. Gazeteler, televizyonlar, internet siteleri yaşanan bu talihsiz olayı manşetlerine taşıdılar. Ertesi gün bir iki haber sitesinde daha olayın üzerine gidildi ve bugün bu olayı kimse konuşmuyor, yazmıyor ve çizmiyor. Sadece sosyal medyada bazı duyarlı vatandaşlar hala bu konu üzerinde konuşuyor ve tartışıyor.

Ahmet Kural Sıla’yı darp etti. Aradan yaklaşık 5 gün geçti. Her gün olayla ilgili bir şeyler gazetelerin birinci sayfalarını, magazin sayfalarını süslemeye devam ediyor. İnternet siteleri dakika dakika bu olay hakkındaki gelişmeleri sayfalarına taşıyor.Olaya kadına darp diye düşünüp sayfalarına taşıyorlar desem, kendi söylediğime kendim inanmıyor olacağım.Hemen hemen her gün koca şiddetinden, sevgilisinin şiddetinden mağdur olmuş binlerce kadın, bırakın şiddet görmeyi çocuklarının yanında öldürülen anneler, eşler varken bunlara sadece bir gün yer veren medyamız tam tamına 5 gündür Ahmet Kural ve Sıla arasındaki yaşanan darp olayını konuşuyor.

Hadi şimdi durup düşünün, empati yapın biraz. Acaba hangi olay günlerce konuşulması gereken olay diye. Şehitlerimizin donarak ölmesi mi yoksa Sıla’nın Ahmet Kural’dan dayak yemesi mi?

Geceleri evladımın üstü açık kalır da üşür diye kalkan milyonlarca annemiz var. İki şehidin donarak ölmesinden sonra şimdi annelerimiz gece kalkıp çocuklarımın üstü açık kalmış mı diye bakarken belki de akıllarına ilk gelecek şey iki aslan gibi askerimizin donarak şehadeti. Gece kaç annenin aklına Ahmet Kural Sıla’yı dövdü diye üzülerek, düşünerek evladını örteceğini hayal ediyorsunuz.

Vay efendim Ahmet Kural adliyeye savcıya ifade vermeye çağrıldığında insanlar adliye önünde toplanıp Ahmet Kural’ı yuhalamışlar. Ey efendiler, ey kendini insan sıfatında görenler acaba iki şehidimizin donarak ölmesinden dolayı kimi yuhaladınız. Veya kime tepki gösterdiniz.Sosyal medyaya bakıyorum hala Ahmet Kural ve Sıla olayı gırla gidiyor.

Evet kesinlikle eminim ki bazı medya grupları suni gündemler yaratarak bu iki şehidimizin donarak ölmesinin üstünü kapatmak için yoğun çaba harcıyor. Ama siz insan olduktan sonra bu çabaların hiç bir anlamı kalmaz. Yok Ahmet şunu dövmüş, yok Sıla ile başka birisinin arasında başka ilişki varmış.

Geçin Allah aşkına bu işleri geçin. Ahmet Kural ile Sıla vatan mı kurtarıyor. Sizler için her gece kelle koltukta mı yaşam sürüyorlar. Geceleri lüks mekanlarda boy göstererek vatanımızı mı koruyorlar.Sanatlarını icra ediyorlar, sizden, benden kat kat para kazanıp lüks bir yaşam sürerken, onların bahşiş diye mekanlara bıraktıkları para kadar bile maaş alamayan askerlerimiz, karda, kışta, yağmurda, çamurda bu vatanı canları pahasına korurken onlar kadar konuşulmuyor, yazılmıyor, çizilmiyorlar.

Yazılacak iki kelime var. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun ve hala bu şehitlerimizi değil de Sıla’nın dayak yediğini konuşuyor, yazıyor veya yorum yapıyorsak bizlere YAZIKLAR OLSUN

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın