İkizler Memo-Can dizisi çabuk gümler

Salı günleri reyting rekorlarını devamlı paylaşan üç dizinin karşısında İkizler Memo-Can dizisinin hiç şansı yok gibi görünüyor...

Kanal D’de yayın hayatına başlayan ilk iki bölümü yayınlanan İkizler Memo-Can dizisi büyük ihtimalle reytinglere yenik düşerek ekranlara veda edecek gibi görünüyor. Dizinin oyuncu kadrosuna bakıldığında birbirinden ünlü oyuncular olduğunu görüyoruz.Nehir Erdoğan, Özgürcan Çevik, Emir Berke Zincidi, Burak Hakkı, Özgürcan Çevik, Buket Dereoğlu, Mazlum Kiper ve daha bir çok önemli isim dizide rol almışlar.

Dizinin konusu aslında bizlere pek yabancı olmayan bir konu. Daha küçük yaşta birbirlerinden ayrılmış ikiz kardeşlerin hayatı birbirleriyle yer değiştirmesini anlatıyor. İkizlerden Memo fakir bir hayat sürerken Can Memo’nun tam aksine lüks bir yaşam sürmektedir. Ve ne tesadüf ki kader ağlarını öyle bir örmeye başlar ve ikizler yer değiştirir.

Böylesine güzel bir kadroya böylesine bir senaryo bana göre çok hafif kalmış. Daha kaliteli bir senaryo olmalı diye düşünüyorum. Dizi komedi dizisi de olsa insan biraz olsun gerçeklilik arıyor. Konuya bakınca ve dizinin bir bölümünü izlediğinizde bir çoğunuz gerçekliliğin olmadığını hissettiğinizde işin komedi yanına bakacaksınız. Kısır ve basit bir konuda ne kadar espiri üretilebilinirse ancak o kadar üretilir.

Oyuncular için bir şey söyleyemeyeceğim, önlerine muhakkak ki cazip bir teklif gelmiş ve kabul etmiş olabilirler hatta kendileri de projeye inanmış dahi olabilirler. Ama kanal yönetiminin böyle bir diziye nasıl onay verdiğini ciddi olarak merak ediyorum. Bu konuya yakın konulardaki bir çok dizi reytinglere mağlup olmuşken bu diziye nasıl onay verdiler. Kanal D bu sezon Bir Litre Gözyaşı, Bir Umut Yeter adlı dizileri çok kısa bir sürede reyting canavarına mağlup olmuş ve yayından kaldırmışken bana göre daha sık dokuyup, ince elemesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Tüm bunların yanında Salı günlerinin vazgeçilmez dizilerinden biri olan ATV’de yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Star TV.de Ufak Tefek Cinayetler ve Fox Tv.’de yayınlanan Kadın adlı reytingleri sağlam olan üç dizinin karşısında hiç bir şansı yok.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın