Türk dünyası sanatçılarından büyük atılım

Dünyadaki tüm Türki cumhuriyetlerinden sanatçılar bir araya toplanmaya hazırlanıyor

Kısa Adı TDSB olan Türk Dünyası Sanatçılar Birliği 7 Türk Devleti, 7 Özerk Cumhuriyeti sanatçılarının bir araya gelmesiyle oluşan birliktir. Amaçlarının Türk müziğinin bölge, bölge ayırmadan yıllardır var olan enstrumanlarla dünyaya köprü olmak tanıtmak.

Ortak müzik çalışmalarımızla Adriyatikten, çin seddine kadar kısaca dünya üzerinde bulunan Dünya Türkleriyle ortak saz, ortak söz armonisiyle tanıtmak. Tek düşüncelerinin dünya üzerinde yaşayan halkların siyasi yada mezhep farkı gözetmeksizin müziği ortak dil haline getirmek. Siyasi misin sorusuna cevapları çok netti.Asla siyasetin yanında olmayız, bu bizi parçalar, böler.

Hedefimiz Türkiyeden başlayan sonrasında Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve birçok ülkede ortak müzik konserleri vermek. Müzik elçiliğini başarıyla sürdüren Sayın İsmail Hakkı Erdoğmuş ve Dünya Türk Devletlerinden birçok sanatçıyla el ele gönül gönüle çıktıkları başarılı yolları aydınlık olması dileğimiz. Başarılarına yeni bir başarı basamağı ekleyenler yolunuz açık başarınız sonsuz olsun.

Semra GEZ / Magazinname.com

Bir yanıt yazın