Sizin reyting anlayışınız yerin dibine batsın

Bu kadar saygısızlığa rağmen reyting uğruna mı yarışmadan kovulmuyor mu?

Son zamanlarda mümkün olduğunca TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef yarışmasını izlemeye çalışıyorum. İzleme sebebim yemek merakım veya program sayesinde bir şeyler öğrenmek değil.

Yarışmada Murat Özdemir adında şahsına münhasıran bir yarışmacı var. Yarışmanın her bölümünde muhakkak başka yarışmacılara saygısız tavırlar sergiliyor. Hatta bazen bana göre saygısızlığı da aşarak hakaretler ediyor.

Peki kimdir bu Murat Özdemir diye küçük bir araştırma yapınca 45 yaşında evli ve mesleği ahçılık olan biri olduğu bilgisine hemen ulaştık. Araştırmamızda yine  TV8 ekranlarında “Yemekteyiz” yarışmasına katıldığını ve bu programda programın sunucusu Onur Büyüktopçu’nun devamlı sözlerini kestiği için yarışmadan kovulduğunu da öğreniyoruz.

Sanırım TV8 ekranlarından bir programdan kovulmanın mükafatı başka bir programa katılmak oluyor. O zaman “Yemekteyiz” yarışmasına katılan yarışmacılara naçizane tavsiyem  Onur Büyüktopçu tarafından programdan kovulmak için elinizden geleni yapın.

MasterChef’te birbirinden üç büyük jurisi var. Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu.

Ve Murat Özdemir bu büyük juri üyelerine bile saygısız tavırlar sergileyebiliyor. Bunu defalarca yaptı. Hadi yarışmacı arkadaşlarına saygısız davranışlar, tavırlar sergiliyorsun ama sen kim oluyorsun da böyle büyük ustalara karşı bu tavırları sergilemeye kalkıyorsun.

Ama beni üzen tek konu bu saygısızlıklara rağmen Murat Özdemir’in hala bu yarışmada yarışmacı olarak devam etmesi. Türkiye’de çalışmaktan onur duyulacak ve çalışmak için bir çok şeyimi feda edebileceğim yegane kurumlardan biri olan TV8 bu saygısızlıklara reyting uğruna ses çıkarmıyorsa vah ki vah…

Son zamanlarda bir söylenti daha var kulaktan kucağa fısıldanan. Murat Özdemir bu yıl ki Survivor’da yarışmacılardan biri olacak deniliyor. Doğru değildir değil mi?. Yok Yok Acun Ilıcalı böyle bir şeye asla izin vermez.

İnsanlara saygıyı ilke edinmiş Acun Ilıcalı asla reyting uğruna Murat Özdemir’i Survivor kadrosuna alacağına inanmıyorum, inanmak dahi istemiyorum.

Olur da Murat Özdemir benim evimde artık TV8 diye bir kanal hiç olmayacak. İnsanlara gösterdiği sevgi ve saygıyla gönüllere taht kuran Acun Ilıcalı, saygısızlığı kendisine maske edinmiş biri olarak Murat Özdemir konusunda gereken hassasiyeti göstereceğine adım kadar eminim.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın