Keloğlan tekrar tiyatro sahnesinde

Çocuklar için Keloğlan tekrar okullarda sergilenmeye başlanacak...

Çocukların masalları ile büyüdüğü Keloğlan tekrar tiyatro sahnelerinde sergilenmeye hazırlanıyor. Üsküdar’da bir grup tiyatro sevdalısı gencin bir araya geldiği Tiyatro Çocuklar grubu Keloğlan oyununu ilköğretim okullarında ve çocuk kreşlerinde ücretsiz sergilemeye hazırlanıyor.

Oyun hakkında bilgi veren Sabahattin Canbolat iki perdelik oyunu çocuklara ücretsiz götürürken aynı zamanda ekibimizdeki genç oyuncuların yetişmesini sağlayacak bir proje için yola çıktıklarını, bir çok kurum ve kuruluşlardan bu konuda destek aldıklarını söyledi.

Ekibindeki yetiştirilecek kişilerin sadece oyuncu değil aynı zamanda set ekibi ve yönetim ekibi kategorilerinde yeni isimleri yetiştirmekten çok büyük mutluluk duyacaklarını, aynı zamanda çocuklara Türk masal kahramanlarını tanıtmaktan ve sevdirmekten başka bir amaçlarının olmadıklarını sözlerine ekledi.

Oyunun yönetmenliğini üstlenen Hamza Bahaoğlu ise kendisinin de alaylı olduğunu ve uzun yıllar bir çok ünlü tiyatro yönetmenin yardımcılığını ve asistanlığını yaparak bugünlere geldiğini ve yetiştireceği genç yönetmenlerle gurur duyacağını ifade etti.

Oyun 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren İstanbul Üsküdar’da bulunan Halil Rüştü İlköğretim okulunda ilk kez sahnelenecek. Oyunda  başlıca rolleri Arda Tozduman, Hayati Sarırdı, Zahiden Gürlütü, Pekcan Tekcan ve Ayça Mamati üstlendi. Oyunun müziklerini ise Mahmut gören yaptı.

Oyunun dekorlarına kadar en ufak detayını dahi kaçırmaya dikkat ettiklerini söyleyen Canbolat belki de bu sayede bir çocuğun hayatlarında ilk kez tiyatro ile tanışacak olmasının da çok önemli olduğunun üstüne çizdi.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın