Erdal Beşikçioğlu’na sosyal medyadan linç!

Erdal Beşikçioğlu'na birikimini dolara çevirmediği için sosyal medyadan linç girişimi

Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu Sabah gazetesine verdiği röportajında “Dolar yükseldiği dönemde benim bankada Türk lirası param vardı ve ben paramı Türk lirasında tutmaya devam ettim. Dolara çevirmedim, çevirmeyi bile düşünmedim. Ülkemizin daha iyi olmasını isterim her zaman. ‘Aynı gemide değiliz’ de ne demek? Hepimiz aynı gemideyiz, önce bunu fark edelim” dediği için sosyal medyada adeta günah keçisi ilan edildi.

Şimdi Erdal Beşikçioğlu nerede yanlış bir kelime kullandı da sosyal medyadaki insanlar onu linç etmeye kalktı. Bankada ki hesabını dolara çevirmediği için mi hainlikle suçlanıyor yoksa hepimiz aynı gemidemiyiz dediği için mi?.

Ne yapsaydı krizin tırmandığı günlerde parasını dolara çevirip, krizin kendi çapında biraz daha büyümesine alet mi olması gerekiyordu. Dolar daha artarsa bu ülkenin refah düzeyi mi artacaktı da bunu mu yapmadı?.

Yandaşlıkla suçlayacaksan Erdal Beşikçioğlu’na gelene kadar o kadar çok sanatçı var ki. Saymaya kalksam akşam olur. Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay, Yavuz Bingöl, Mustafa Ceceli, Sinan Ceceli, Şafak Sezer sadece bu isimlerden bir kaç tanesi.

Erdal Beşikçioğlu hiç bir zaman devlet desteği ile iş yapan bir sanatçı olmadı ki. Aksine başrolünü oynadığı dizinin yayından kaldırılmasının altında yatan başka şeyler vardı ama bunlar hiç konuşulmadı. Dizisinin reytingleri mükemmel iken birden Erdal Beşikçioğlu diziyi bıraktı. Peki hiç üzerine baskı kurulduğu için diziyi bırakmış olabileceğini düşünen oldu mu acaba?.

Türkiye’nin çıkarlarını düşünmek ve bunu ifade etmek suç mu?. Kaldı ki Beşikçioğlu ne iktidar için ne herhangi bir liderin adını dahi telaffuz etmemişken.

Bu arada doların yüksek olduğu zamanlarda birikimini dolara çevirmiş olsaydı ve bugün dolar düştüğüne göre ortaya çıkacak zararı hani o sosyal medyanın klavye delikanlılarından hangisi karşılayacaktı onu çok merak ediyorum.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın