Batuhan Hamza Aslan’ın babası oğluna yapılan haksızlığa isyan etti

Oğluna haksızlık yapıldığını düşünen bir babanın duygularını kelimlerle ifade edişi...

Yarışmalarda haksızlığa uğrayan Batuhan Hamza Aslan babasının sitemize gönderdiği yazı ;
Bu tip yarışmaların samimiyetine oldum olası inanmamakla birlikte canözüm aslan parçam Batuhan Hamza’m istediği için katılmasına onay verdim.

Benim iş adamı olarak çok şükür yeteri kadar çevrem var.Ricamızla birlikte sevenlerimiz oğlumuza dizi ve reklamlarda rol verirler.Batuhan Hamza 2016 Mart ayında yaklaşık 8 saat süren kifozskolyoz ameliyatı oldu ve felç olma tehlikesi ihtimalini göze alarak hayatımın en zor kararını verip ameliyatı İçin imzamızı attık.Önce Allaha sonra doktorlarımıza emanet ettik.Batuhanın artık kalbini zorlayan bu omurga hastalığının sona ermesi gerekiyordu. Çok şükür ameliyat başarılı geçti.Ama çok sevdiği futbolu bırakmak zorunda kaldı.Okuluna gidemediği için okulu yarım kaldı.

Biz tüm aile yakınlarıyla beraber Batuhan’ın özgüvenini tekrar kazanması için elimizden geleni yaptık.Bir kaç ertelemeden sonra tüm özgüveniyle katıldığı yarışma günü geldi çattı ve bende aslanımla beraber yarışmanın yapıldığı otele geldim.İlk andan itibaren üzgünüm ama vasat bir organizasyon görüntüsü veren yarışma sonucunda oğlumun ameliyat izi Yıldırım Mayruk’un dikkatini çekmiş ve kendisi tarafından uygun görülmediği için Batuhan elenmiş.Sonuçta bu bir yarışma olabilir, elenebilir. Ancak böyle bir kuralın olduğu söylenmemişti bize hatta annesi organizatörlere sormuş ve böyle bir ameliyat izinin sorun olmayacağının teyidini almıştı.Aslan parçam gözümün nuru dışarıya çıktığında çok üzgündü, gözleri doluydu, kendini sorguluyor acizmiş gibi hissediyordu.Aslanımı yatıştırmaya çalıştım ama gençti o delikanlı yeni yeni kazanmıştı öz güvenini artık kimse sen kambur musun diye sormazken nereden çıktı şimdi bu gerekçe ile elenmekten dolayı çok ama çok üzgündü.

Şimdi siz yarışma düzenleyen ülkenin değer verdiği isimlere, ünvanları olan kişi, kurum, yapımcılara sesleniyorum .Üç beş bin fazla kazanma fikri cazip gelebilir size gençlerin üzerinden güzel paralar da kazanabilirsiniz işiniz gereği ve buna devam edeceksiniz. O sizin tercihiniz.Ama şunu da unutmayın benim oğlum hayata karşı dimdik duracak eğer isterse ünlü de olacak çünkü onun adı Batuhan onun adı şehitlerin şahı Hamza ve kurtuluş savaşında aslanlar gibi çarpıştığı İçin Atatürk tarafından ASLAN soyadı verilen dedesinin adı ASLAN dır.

Çok şükür her şeyi yapacak gücü var.Çünkü; Gazi Mustafa Kemalin dediği gibi “Muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Burak ASLAN

Bir yanıt yazın