Sağlıklı ve mutlu günler için formül negatif iyonlar

Sağlıklı ve mutlu günler için formül negatif iyonlar

Modern dünyanın yansıması olarak vinil malzemeler, merkezi ısıtmalar ve klimalarla çevrili ev ve iş ortamlarımızda pozitif yüklü iyonlarda artış gözlemlenmektedir. Pozitif yüklü iyonlar birçok hastalığı tetikleme özelliğine sahipken negatif iyonlar ise sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Negatif iyonların uyku düzeninden, bağışıklık sistemine kadar birçok katkısının olduğunu belirten LoncaMed Proje Koordinatörü Kemal Pekpak, “Pozitif yüklü iyonlar oksijen oranını etkilerken negatif yüklü iyonlar temiz hava sağladığı için oksijen oranında değişikliklere neden olur. Yağmur yağdığında negatif iyon salınımı ile daha temiz bir havada nefes alırız.  Pozitif yüklü iyonlar bağışıklık sistemine zarar verdiği için havadaki mikropların daha kolay nüfuz etmesine neden olabilir. Negatif iyonlar ise temiz hava sağladığı için bağışıklık sisteminizi korur ve daha zinde olmanıza katkı sağlar” diye konuştu.

Pozitif Yüklü İyonlardan Kaçınmanın Yolları Nelerdir?

Kapalı alanlarda özellikle çalışma ortamında çok fazla pozitif yüklü iyonla karşı karşıya kalındığının altını çizen Pekpak, mekanik olarak geliştirilen negatif iyon salınımı yapan araçlar ile sürekli olarak bakteri ve virüslere karşı önlem alınabileceğini belirtti. Negatif iyonların ayrıca stresi azalttığını da belirten Kemal Pekpak, “Negatif iyon salınımı ile uyku düzeninizi sağlayabilir. Daha sağlıklı bir uykunun ardından daha verimli ve enerjik olabilirsiniz” dedi.

Taşınabilir Negatif İyonlar Türkiye’de 

Negatif iyon salınımı ile bütün bakteri ve virüsleri *(Koronavirüs dahil) öldürme özelliğine sahip olan Aeriashield by Moskito Free ‘nin artık Türkiye’de olduğunu söyleyen Kemal Pekpak “Sağlık sektöründe hizmet veren tüm markalar gibi biz de kaliteli ve güvenilir hizmet esasına göre hareket ediyoruz. Negatif iyon salınımı prensibi ile çalışan Moskito Free’yi seçerken de güvenilirliğini araştırarak karar verdik. 137 yıllık Pasteur Enstitüsü tıp alanında dünyada kabul görmüş en kapsamlı mikrobiyoloji laboratuvarlarına sahip dünyanın en seçkin enstitüsü olarak kabul görmekte. Toplum sağlını önemseyen hizmet anlayışımız ile daha fazla kullanıcıya erişmek için ürünü Avrupa, Asya ve Amerika’dan sonra Türkiye’ye getirmeye karar verdik” dedi.

Bir yanıt yazın