Rüya Serin kimdir?

İlk profesyonel müzik çalışmasıyla "Yılın en iyi farkındalık yaratan şarkısı” ödülünü alan Rüya Serin kimdir?

Rüya Serin kimdir?

Rüya Serin daha henüz çocuk yaşlarında iken sanat dünyası ile tanıştı. Annesinin mesleğinin makyöz olmasından dolayı daha çocuk yaşlarda dizi ve sinema setleri ile tanışan Rüya Serin bu süreçte bir çok dizi ve sinema filminde küçük roller aldı.

İlköğretim ve lise eğitimi sonrasında üniversite hayatına başlayan Rüya Serin daha sonrasında Marmara Üniversitesi’nde ön lisans, Beykent Üniversitesi’nde lisans, Doğuş Üniversitesi’nde ise Yüksek Lisansın tamamladı.

Rüya Serin eğitimlerini tamamladıktan sonra iş hayatına atılırken bu süreçte müzik hayatımda olmalıdır diyerek çalışmalarına başladı. Vokal koçluğu ve şan eğitimi alan Rüya Serin bugüne kadar yaklaşık 35 besteye imza atarak büyük bir başarıya imza atarken ilk profesyonel müzik çalışmasını da “Eksiklik Faslı” adlı çalışmasına yaptı.

Rüya Serin hem şarkısında hem klip çekiminde Son yıllarda ülkemizin kanayan yarası olan kadına yönelik şiddete dikkat etmek istemesi ona aynı zamanda  “Yılın en iyi farkındalık yaratan şarkısı” ödülünü beraberinde getirirdi.

Başarılı sanatçı Rüya Serin evli ve iki çocuk annesidir.

Kamil Hızer / Magazinname.com

Bir yanıt yazın