Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Para Ödüllü ‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim’ Yarışmasına başvurular 7 Mayıs’a kadar uzatıldı

Takasbank, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) ve Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) iş birliğinde üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek ‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması’nın başvuru tarihi yoğun istek üzerine 7 Mayıs’a kadar uzatıldı

Basın Danışmanlığı
29.04.2022
A+
A-

Takasbank, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) ve Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) iş birliğinde üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek ‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması’nın başvuru tarihi yoğun istek üzerine 7 Mayıs’a kadar uzatıldı.  Bu yıl üçüncüsü yapılan ve üniversite öğrencilerini uzun vadeli yatırıma yönlendirmek, yatırım fonları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu’nun (TEFAS) kullanım yaygınlığını artırmak amacını taşıyan yarışmaya, 18 – 26 yaş aralığında, üniversitede ön lisans veya lisansa kayıtlı öğrenciler katılabilecek. Ödüllü ‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması’na başvurular IOS veya Android cihazlar üzerinden ‘Altın Yumurta Fon Sepetim’ uygulaması indirilerek yapılabilecek.

 

 Takasbank, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ve Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen ‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması’na başvuru tarihi gelen yoğun istek üzerine 7 Mayıs’a uzatıldı. 18 Nisan’da başvuruları başlayan yarışmaya; Türkiye’de yerleşik bir üniversitede ön lisans veya lisansa kayıtlı tüm öğrenciler ücretsiz olarak katılabilecek. Öğrenciler, 7 Mayıs’a kadar IOS veya Android cihazlar üzerinden ‘Altın Yumurta Fon Sepetim’ uygulamasını indirerek kayıt yapabilecek.

 

‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması’nda üniversite öğrencilerinden sanal ortamda oluşturulan portföylerini üç farklı senaryoya göre, bu senaryoda yer alan profillerden en az birini seçerek yönetmeleri isteniyor. Öğrenciler yarışmaya edu.tr veya kendi üniversitelerinin resmi uzantılı mail adresleri ile cep telefonlarına yüklenen ‘Altın Yumurta Fon Sepetim’ mobil uygulaması üzerinden başvuruda bulunabilecek. Yarışmaya katılacaklar adı, soyadı, üniversite ve bölüm bilgisi, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası, iletişim bilgileri ve üniversite e-posta adresi ile kayıt yaptırabilecek. Yarışma için mobil uygulamaya güvenlik sebebiyle yurtdışından erişim sağlanamayacak. Yarışmaya başvurular, 7 Mayıs 2022 Cumartesi saat 23.00’e kadar yapabilecek. Başvurusu kabul edilen öğrenciler, 9 Mayıs’ta başlayacak yarışmaya katılmaya hak kazanacak. Yarışma, 30 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

 

Yarışmacılardan; 20-39, 40-64 ve 65 ve üstü yaş dönemlerini kapsayan üç farklı senaryo ile her senaryo için 1 milyon TL tutarındaki sanal bütçeyi yönetmeleri istenecek. Yarışmacılar varlık dağılımını sadece TEFAS’ta işlem gören menkul kıymet yatırım fonlarından (serbest fonlar hariç) oluşturabilecek. Katılımcılar, hafta içi ve hafta sonu 14.00- 23.00 saatleri arasında işlem yapabilecek, ayrıca sepet değiştirme veya dengeleme her ay azami 4 (dört) kez gerçekleştirilebilecek.

 

Yarışma sonunda her varlık sınıfındaki farklı isimlerdeki birinciler 15 bin TL, ikinciler ise 12 bin TL “nakit para” ödülü kazanacak. Böylece yarışmada toplamda 81 bin TL tutarında ödül verilecek. Ödül alınabilmesi için kayıt tarihi itibariyle öğrenci olunması zorunlu olacak.

Kamil Hızer / Magazinname.com

@kamilhizer

@magazinnameoffical

REKLAM ALANI