Online yayınlanan “İstanbul Efendisi” oyununa sanatseverler yoğun ilgi gösterdi

Bir çok sanatsever online olarak tiyatro izlemenin keyfini yaşadı.

İBB Kültür Daire Başkanlığı daha önce Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen bazı oyunları, dijital olarak yayınlanmaya devam diyor.

İBB Kültür Daire Başkanlığı ülkemizde yaşanan pandemi sürecinde sanatseverlerin sanatla iç içe olmasını sağlamak ve sanata destek amacıyla Mayıs ayı boyunca her hafta pazar günleri  daha önceleri İBB Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmiş ve büyük beğeniyle izlenmiş olan Aşk-ı Memnu, Pembe Konağın Gelinleri ve Yedi Kocalı Hürmüz oyunları yayınlanmıştı.

Bayramın birinci gününe denk gelen 24 Mayıs Pazar günü de saat 15.00’te, İBB Şehir Tiyatroları’nda ilk kez 2008 yılında sahnelenen “İstanbul Efendisi” oyunu, İBB Şehir Tiyatroları ve İBB Kültür Sanat Youtube adreslerinde tiyatro severlerle buluştu ve tiyatroseverler oyuna yoğun bir ilgi gösterdiler.

İstanbul Efendisi oyunun konusu ve kadrosu

İstanbul Efendisi’nde, kızına uygun bir damat adayı bulmak için, dönemin batıl inançlarına bel bağlayan bir babanın gülünç durumu anlatılıyor.

Musahipzade Celâl’in yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği oyunda; Engin Alkan, Mahperi Mertoğlu, Çağlar Çorumlu, Volkan Ayhan, Zafer Kırşan, Hüseyin Tuncel, Ümit Daşdöğen, Emrah Özertem, Tuğrul Arsever, Cihan Kurtaran, Serkan Bacak, Murat Üzen, Derya Çetinel, Sevinç Erbulak, Selin Türkmen, Berna Adıgüzel, Reyhan Karasu, Çiğdem Gürel, Senem Oluz, Hamit Erentürk, Esra Karabaş, Murat Güreç, Utku Akıncı rol alıyor.

Kamil Hızer / Magazinname.com

Bir yanıt yazın