Netflix’te bu filmi seyretmemeniz için onlarca sebep; Loin du periph “Zorlu İkili”

Bir film bu kadar mı kötü olur diyorsanız bunu görmek için Loin du periph “Zorlu İkili” filmini seyretmeniz yeter de artar bile

Netflix’te bu filmi seyretmemeniz için onlarca sebep; Loin du periph “Zorlu İkili”

Dün gece geç saatlerde büyük bir keyifle Netflix’ten bir film izlemek için televizyonumun başına kuruldum ve karşıma çıkan Türkçe adı Zorlu İkili adlı filmi seçtim.

 

 

Filmi seçerken aslında birazda başrol oyuncusu Omar Sy ismine aldandım. Hani geçtiğimiz aylarda yine Netflix’te yayınlanan Lupin dizisinin başrol oyuncusu. Filmin yönetmenliğini Louis Leterrier yaparken senaryosunu da Stephane Kazandijan yazmış. Filmde Omar Sy’ye Laurent Lafittle eşlik etmiş.

 

Film Fransa’da son zamanlarda hortlayan ırkçılık üzerine bir polisiye. Filmin konusuna bakınca gerçek bir olaya dayandırılarak yazılmış bir senaryo ve film beklentisine giren bir sinemaseverseniz bu film sizi kesin yanıltır.

 

Filmin konusuna kısaca değinirsek Fransa’da bir kasabada ırkçı bir belediye başkanının kasabasını ele geçirmesini ve kalan birkaç göçmeni ortadan kaldırmak için çalışmalar yaparken Paris’te işlenen bir cinayet sonrasında 10 yıl önce birlikte çalışan iki polis memurunun ırkçı belediye başkanının ipliğini pazara çıkarmasını anlatıyor.

 

Malumunuz Omar Sy siyahi bir oyuncu ve filmdeki partneri de beyaz bir polis. Tipik Amerikan filmlerindeki gibi iki farklı ten rengindeki insanın aralarındaki çekişmeler üzerine de kurgulanmış film.

 

Hiç ama hiç gereksiz ve insana tebessüm dahi ettirmeyecek Amerikanvari ikili diyaloglar yetmiyormuş gibi filmin ana karakterinin içinden bir dövüş canavarı çıkarmışlar. Düşünün filmde iki polis birer tabanca ile 50-60 ırkçının toplantısını dağıtıyor. Böyle bir şeye kim inanır tabi ki Kadir İnanır diyerek soğuk bir espri yapayım bari de boşa gitmesin.

 

Böyle sıradan filmler ve yaptığı zamların ardından Netflix’in filmleri seçerken biraz daha özen göstermesi gerekiyor. Hele hele yaklaşık 1 ay sonra Türkiye’ye Disney+Plus’ın geleceğini düşünürsek.

 

Bu filmi izlemek yerine ne yaparsanız yapın daha makbule geçecek. O yüzden yanlışlıkla bu filmi izlemeyi sakın ama sakın düşünmeyin ve uzak durun.

Kamil Hızer / Magazinname.com

Bir yanıt yazın