Netflix’in Fransız dizisi Le Mante’nin büyük başarısı

Le Mante dizisi Fransa dahil olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde ciddi izlenme oranları yakaladı.

Netflix’in geçtiğimiz yıl Fransa’da yaptırdığı yönetmenliğini Alexandre Laurent’in yaptığı, başlıca rollerini Carol Bouquet, Fred Testot, Jacques Weber, Manın Azem, Pascal Demolon, Frederique Bel, Elodie Naverra, Robin Stevenin gibi isimlerin yaptığı La Mande dizisi büyük bir başarı elde etti.

Dizide kocası dahi olmak üzere 9 kişiyi öldüren Mantis lakabı takılan seri katil olan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Mantis yıllar önce cinayetlerden tutuklanırken itirafları karşılığında oğlunun gizlenmesini istiyor ve o cinayetler işlendiğinde 10 yaşında olan oğlu polis olarak karşımıza çıkıyor.

Aradan geçen uzun yıllar sonrasında Mantis’in işlediği cinayetlerin kopyasını yapan başka bir seri katil ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan seri katilin yakalanması için polisler Mantis ile irtibata geçerek yardım istiyorlar.

Mantis ise bu soruşturmada oğlunun olması şartı ile yardım edeceğini söyleyince seri katil anne Mantis ile oğlunun yolu yıllar sonra kesişiyor.

Tamamı 6 bölümden oluşan dizide her bölüm 58 dakikadan oluşuyor. Her bölümde temposu hiç düşmeyen dizide izleyenleri ara ara ters köşeye yatırıyor.

Netflix’in Fransa’da yaptığı ve en çok izlenen dizisi olma özelliğini Le Mante aynı zamanda dünyanın bir çok ülkesinde de beğeniyle izlendi.

Netflix’in Türkiye’de yaptığı ilk çalışma olan The Protector Hakan:Muhafız adlı dizisinin ilk bölümü 14 Aralık günü yayınlanacak.Baş rolünde Çağatay Ulusoy’un oynadığı Hakan: Muhafız adlı dizinin diğer oyuncuları ise; Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş, Yurdaer Okur Saygın Soysal, ve Burçin Terzioğlu gibi ünlü isimler yer alıyor.

HABER : Kamil HIZER

Bir yanıt yazın