Fenerbahçeliler yalan haberlere itibar etmeyin!

Yalan haberlerle traj ve tıklanma derdine düştüler...

Dün yaşanan Akhisar faciası sonrası takımı otobüsle İstanbul’a yollayan Ali Koç bazı taraftarlar tarafından eleştirilirken çoğu taraftar bu yapılan davranışı normal karşıladı.

Konu Fenerbahçe olunca tabi ki reyting tavan yapar. Haber sitelerine bakıyorum yalan haberin bini bir para. Sözüm ona aynı zamanda ulusal bir gazetede yapılan haberin başlığı “Ali Koç faturayı kesti! Fenerbahçe’de 11 isim yolcu….”

İsimleri de sıralamışlar. Kaleci Carlos Kameni, Nabil Dirar, Aatıf Aatif Chahechouhe, Diego Reyes, İsmail Köybaşı, Mehmet Topal, Andre Ayew, Yassine Benzia, Islam Slimani, Roberto Soldado ve Ozan Tufan.

Bu isimlerin sözleşmeleri devam etmekte. Bazıları zaten sezon başında kiralık olarak Fenerbahçe’ye gelmiş oyuncular. Kiraladığınız kulüpler kiraladıkları futbolcuları geri alırlar mı? Hangi mantığa sığar. Sözleşmeleri devam eden futbolcular Fenerbahçe’de aldıkları yıllık transfer ücretlerinin yarısına kulüp bulamazken neden karşılıklı sözleşmelerini fesih etsinler.

Bu rakamları Türkiye’de hiç bir kulüp ödemez daha doğrusu ödeyemez bile diyebilirim. Serdar Kesimal olayı daha gözümüzün önünde. Adam sözleşmesi bitene kadar Fenerbahçe’den ayrılmadı. Nedeni gayet basitti. O rakamları hayatı boyunca bir daha göremeyecekti. Galatasaray’da aynı şeyi Tarık Çamdal olayında yaşamadı mı?

Şimdi bazılarınız sözleşmelerini tek taraflı fesih edilmesini bekliyor veya düşünüyor olabilir.

Ama haberi yapan gazete Finansal Fair Play olayını es geçmiş. Bu kuralı ihlal ederseniz Avrupa’dan men cezası alırsınız. Tabi ki kadrodaki bazı futbolcular ile yollar ayrılacak devre arasında transferler yapılacak ama öyle 11 kişi gönderilip yerine 11 kişi alamazsınız.

Devre arası transferlerde zaten çok ciddi ve yüksek rakamlar önermediğiniz müddetçe hiç bir kulüp iyi futbolcusunu size ne satar ne kiralar. Belki ligleri erken biten ülkelerden bir kaç iyi ismi tabi iyi rakamlar ödemek kaydıyla kiralayabilirsiniz. Ama bunlar bile Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde olacaktır.

Yani öyle 11 futbolcu gönderilecek yerine 11 futbolcu gelecek yalanlarına ne inanın ne itibar edin. Zaten böyle bir yalana kim inanır tabi ki Kadir İnanır gibi bir soğuk espiri ile yazıma son vereyim.

HABER : Kamil HIZER

Bir yanıt yazın