Neden Atatürk düşmanısınız?

Atatürk bazı insanların bir yerleri neden batmaya devam ediyor?.

Yunanı denizde döktü, dökmese baban bile belli olmayacaktı. Yunanı denize döktüğü için Atatürk’e düşman olmakta sonuna kadar haklısın. Atatürk olmasa o minarelerde ezanlar okunmayacak ve ezandan rahatsızlık duymayacaktın. Haklısın o ezanların okunmasını sağladığı için Atatürk düşmanı olmakta yine haklısın. Cumhuriyeti getirmese ne güzel kadın olarak hala ikinci sınıf kadın olacak, seçme ve seçilme hakkın olmayacaktı. Atatürk senin ne haddine kadınlarımızın ikinci sınıf olarak yaşamasına engel olup, erkeklerle eşit haklara sahip olmasına izin verdin.

Bunları yaparken insan hiç mi şeyhlere, pirlere danışmaz. Avrupalı ile aynı haklara sahip olmak ne haddimize. Fabrikalar açarak bir çok insanın iş sahibi yapmak senin ne haddine. İnsanlar ne güzel ağaların ırgatları olarak yaşıyorken, neden ağalık sistemine son veriyorsun. 9-10 yaşındaki çocukların evlenip çoluk çocuğa karışması varken, neden bu çocuklar için 23 Nisan’ı bayram ediyorsun?.

Vahdettin ülkeden kaçarken sen neden kaçmadın?. Koskoca padişahın vatanı elin gavurlarına teslim etmişken sen nasıl halkı ayaklandırır ve vatanın için savaşa kalkışırsın. Ülkeyi cemaatlere, hocalara neden bırakmazsın da bunun yerine öğretmenlere bırakırsın. Ne güzel din adı altında her şeyin mübah olduğu bir ülkeyi adaleti getirmeye kalkarsın?.

Devleti soymak varken sen kalkar meyve soyar ve yanına rakını alırsan tabi ki senden daha kötüsü olamaz. Çünkü rakı haram ama devleti soymak sevaptır.Atatürk oldun ama neden diktatör olamadın, bak diktatör olsaydın kimse sana arkandan tek laf söyleyemezdi.Arkandan laf söyleyenleri neden tutuklatmadın?.

Sen bunları ALLAH korkusundan dolayı yapmadın Ata’m. Sen hala bu vatan üzerinde ibadet yapılıyorsa, yapılan her ibadetten dolayı önce ALLAH’a sonra sana bu vatan her daim minnettar kalacaktır.

Halkın cahil kalmasını isteyenler senin düşmanın oluyorsa bizlerde onların düşmanıyız. Sen bu vatan için hiç bir zaman ölmedin. Hiç bir 10 Kasım senin ölüm yıldönümün değil, sadece sana duyduğumuz şükranın bir günüdür.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın