Merve Başçumalı’nın “Dedemin Gramofonu” adlı yeni kitabı raflardaki yerini aldı

Merve Başcumalı dördüncü kitabı "Dedemin Gramofonu"'nu kitapseverlerle buluşturdu...

Merve Başçumalı’nın “Dedemin Gramofonu” adlı yeni kitabı raflardaki yerini aldı

Çocuk, gençlik özelinde öykü ve roman yazan Merve Başcumalı, Havuç Kız kitap serisi ve Kalpten Hikayeler kitaplarından sonra 4.kitabı “Dedemin Gramafonu”nu, geçtiğimiz günlerde Büyülü Fener Yayınları ile çocuklarla buluşturdu.

Arkadaşlık, yardımlaşma, saygı, sevgi, güven gibi erdemlerin hoş ve eğlenceli bir şekilde anlatıldığı kitapta, “şımarıklık, kendini beğenmişlik, karamsarlık, merak gibi kavramların neler getirip neler götüreceği de ele alınıyor.

MEHMET DEDENİN ANILARI

Demir ve Derin birbirlerini çok seven ama ara sıra da çekişen sevimli iki kardeş. Demir tam bir kitap kurdu… Derin de son derece dışa dönük meraklı bir kız kardeş…

Bir sıcak yaz günü, kitapların içinde yolculuk yaparken kardeşi Derin’le dede ve babaannesinin köyünde buluyor kendini…

Kalbe sıcaklık verici unsurlarla örülü bu hikayede, Mehmet dedenin anılarının içinden bir gramofon ve plak çıkıyor. Demir ve Derin’le yola çıkarken bu yolculuktan fazlasıyla keyif alacak, onların sevimli dünyasıyla tanışacaksınız.

Dedemin Gramafonu Kapak
Dedemin Gramafonu Kapak

Merve Başcumalı Kimdir?

İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelen Merve Başcumalı, ilkokul öğretmeni bir anne ve çeşitli dillere ana dili gibi hakim olan turist rehberi bir babanın kızı, iki erkek kardeşin ablası ve bir kız bir erkek ikiz annesi…

Merve Başcumalı İstanbul’da tamamladığı tahsil hayatından sonra babasının etkisiyle, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Japonca öğrendi. İlkokul çağlarından itibaren yazı yazmaya daima ilgisi olan Merve Başcumalı, “Kalem ve kâğıt bir de çocuklarla buluşuyorsa işte en güzel mutluluk” diyerek yazmaya devam etti.

İlk kitabı “Kalpten Hikâyeler” 2016 yılında yayınlandı. Büyülü Fener yayınları tarafından yayımlanan “Havuç Kız” adlı çocuk kitapları serisiyle yazı hayatındaki yolculuğu devam ediyor.

Bir yanıt yazın