Mehmet Yücel Mersin ilk romanı “Epifani” ile kitapseverlerle buluştu

Mehmet Yücel Mersin’in ilk roman Epifani; Okuryazar Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Mehmet Yücel Mersin ilk romanı “Epifani” ile kitapseverlerle buluştu

Epifani kitabı ile yayın dünyasına ilk adımını atan Mehmet Yücel Mersin, girdiği bir iddia sonucu, yıllarını verdiği okuma serüvenine ve yoksulluğuna son vermek için yazmaya başlayan Mahmut Mesnet’in hikayesini kaleme alıyor.

Yazar okuyucuları, ilk kitabındaki ana karakter olan Mahmut Mesnet’in yazdığı ve tamamlanmayan romanda, dahil olduğu kurguyu fark eden kurmaca karakterlerinin Epifani’nin labirentinde kendi hikayelerini devam ettirmeye çalıştığı kurgusal bir bulmacanın içinde keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Mahmut Mesnet’in ve karakterlerinin birbirinden farklı Epifani’lerinin sanal labirentlerdeki gerçekliğe ulaşma çabası, bugüne dek eşine az tanık olduğumuz hikaye örgüsünün içine girmek için eşsiz bir fırsata dönüşüyor.

 

Mehmet Yücel Mersin:

9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı mezuniyetinden sonra İstanbul’a gelen Mehmet Yücel Mersin, ilk olarak yazarlığının yanına reji tecrübesi eklemek istedi ve yönetmen yardımcılığı yapmaya başladı. Tam tamına on yıl olarak geçen bu süreçte yönetmenlik de yapmaya başladı. Diğer yandan senaryo yazmaya ve televizyon sektörü için üretmeye devam etti. Bir dönem kendi tiyatrosunu da kuran Mehmet Yücel Mersin, ekonomik koşullardan dolayı bu oluşumu kapatmak zorunda kaldı. Tiyatro’l adındaki bu çatı altında Athol Fugard’ın ADA oyununu sahneledi. Diğer yandan da çocuklar için “ Bremen Mızıkacıları” masalını müzikal olarak sahneye koydu. Tiyatro ile bağı dönemsel olarak devam etse de ağırlıklı olarak sinema ve televizyona reji yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bu sıralar bir dijital platform için hazırlanan “Umut” adındaki mini dizinin yönetmenliğini yapıyor. Diğer yandan da TRT Belgesel kanalı için hazırlanan “Kadim Şehrin Sırları” adlı projenin senaryo editörlüğünü yapıyor. Epifani romanının  ikinci kitabı olan İLGİ’yi yazmaya devam ediyor ve Epifani’yi senaryo formatına dönüştürüyor.

Bir yanıt yazın