Latife Mülazımoğlu kimdir?

Ülkemizi Avrupa’da da başarıyla temsil eden başarılı oyuncu Latife Mülazımoğlu’nu kısaca tanıyalım.

Latife Mülazımoğlu kimdir?

Latife Mülazımoğlu 16 Yaşındayken 1990 yılında Londra’ya taşınmıştır. İngiltere’nin önemli üniversitelerinden biri olan Falmouth ‘da Hukuk bölümünü başarıyla bitirmiş ayrıca drama eğitimi almıştır.

 

Latife Mülazımoğlu bugüne kadar Avrupa’da bir çok uzun metrajlı filmde ve reklam filminde oynayarak ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

 

Oyunculuk kariyerine Avrupa’da başlayan Latife Mülazımoğlu kendisini daha da geliştirmek adına Hakan Şahin ve oyuncu koçu Volkan Demir’den kamera önü oyunculuk, diksiyon ayrıca teknik eğitimler almıştır.

 

Aldığı eğitimler sonrasında ülkemizde yayınlanan bir çok dizide rol alan Latife Mülazımoğlu kariyerine bir çok proje sığdırırken aynı zamanda eğitimine de devam ederken Avrupa’nı n bir çok ülkesinden de tiyatroların eğitimlerini takip etmektedir.

 

Latife Mülazımoğlu 2020 yılında ülkemizin tanınmış ve başarılı yönetmenlerinden Umut Ertek ile bir sinema filmi vasıtasıyla yolları kesişmiş ve “Ağır İstanbul” adlı film için kontrat imzalamıştır.

 

Başarılı oyucu ayrıca çekimlerine yakın bir zamanda başlanması beklenen ve Hindistan’da çekilecek bir Bollywood filminde bir Türk genç kızını canlandırmak için çalışmalara başladı.

 

Latife Mülazımoğlu modern sanatlar, tiyatro tarihi, sanat ana bilim dalları üzerine özel dersler alırken aynı zamanda da birçok ünlü yazarın sanat tarihi kitaplarını da İngilizce’den Türkçe’ye çevirilerini de yapmıştır.

Bir yanıt yazın