“Kendinden Başla” başladı

Sunuculuğunu ve yapımcılığını, Friedreich's ataxia hastası şair-yazar Aysel Oturak ve sanatçı Deniz Keser’in birlikte yapacağı program dün akşam yayımlandı

Sunuculuğunu ve yapımcılığını, Friedreich’s ataxia hastası şair-yazar Aysel Oturak ve sanatçı Deniz Keser’in birlikte yapacağı program dün akşam yayımlandı. Dünyada ilk kez hastalığın bütün semptomlarına rağmen Friedreich’s ataxa’lı bir kız tv programı sundu.
Fizik tedavileri için, İstanbul’da kaldığı süreyi değerlendirmek ve sessiz çığlıklara bir nebzede olsa ses olabilmek adına…

Programın ismini (Herkes hasta ve bir engelli adayıyken ve yaşlanmakta bir engel olduğundan) bugün bana ise yarın ona, buna herkese faydalı olacak bilinçlendirmeler için bu isimin faydalı olacağını hepimiz için “Kendimizden Başlayarak” düşünürsek biraz daha duyarlı olabiliriz diyerek.

“Kendinden Başla” Kanal34 de ki Tv programın konusu da şöyle.

Önümüzdeki yerel seçimler de düşünüldüğünden belediye başkan ve adaylarını ve yine belediye meclis üyesi aday ve aday adaylarını mahalle muhtar ve adaylarını konuk etmek istiyoruz.

Vakıflara, dernek ve dernek yöneticilerine, kadın kollarına faaliyetlerine, projelerine gerçekleştirdikleri faaliyetleri de engelli veya hastalara yer verip, sorunlarını dinlemek çözüm adına duyurmak ne istediklerini sormak için ağırlamayı sizlerinde destekleriyle amaç edinmek istiyoruz.
Çünkü birçok eksiğimiz olanları, bunları bizzat kendisi yaşayan birinin dile getirmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bunları dile getirecek kişinin de bir hasta ve de engelli olması daha dikkat çekip, her yer (il ve ilçeler) için yöneticilere örnek olmasını ve farklı bireylerin sıkılmadan rahatça sorunlarını dile getirebilmelerini bekliyoruz.
Ve bunun gibi sayamadığım birçok yöneticiler başarılı olmuş ve olma yoluna girmiş her kesimden insanların hayata dair hikâyelerini duyurmak yer vermek istiyoruz.

Günümüzde artık, aslında gülmeye eğlenmeye her ne kadar hasret kalsak da. Gülmeyi unutturacak yaşam şartlarının arasında sadece eğlence ve drama türüne ihtiyaç olmadığı, tek düzeliğin ilgi çekmeyebildiği ve bu tarzın artık ikinci plana atıldığı için.

Her türlü yaşama dair her alanı konu etmek icin sanatçı, müzisyen ve şairlere de yer vermek istiyoruz.Bunun için bizlerin yanında olan, destek veren herkese sonsuz teşekkür ederiz.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın