Kadın Kafası

Bu neyin kafası demeyin "Kadın Kafası"'nı kaçırmayın derim...

Cumartesi gecesi sevgili dostum usta tiyatrocu Deniz Salman ve Emin Yaşar ‘ın davetlisi olarak “Kadın Kafası” adlı oyunu izlemek için Ataşehir’de bulunan SanAtaşehir tiyatrosuna gittim.

Oyunu yazmadan önce SanAtaşehir tiyatrosundan biraz bahsetmek istiyorum. Belki bazılarınız bunu reklam kokan hareket olarak değerlendirebilir ama kalben söylüyorum gidip gördüğünüzde muhakkak bana hak vereceksiniz.

Mükemmele yakın bir tiyatro salonu, oturduğunuz koltuklardan tutun, içerideki dekorasyonuna kadar.Her şey çok ince detaylarına kadar düşünülmüş ve sanırım çok ciddi bir masraf ile bu tiyatro salonu hizmete açılmış.

Neyse biz oyunumuza dönelim.

“Kadın Kafası” İrfan Kangı’nın hem yazıp hem yönettiği ve aynı zamanda Melda Gür, Merve Sevi, Ebru Karanfilci ve Duygu Şen ile beraber oynadığı bir komedi oyunu.

Oyunun konusu Aylin, Betül, Beyza ve Sevil 4 arkadaş ve can dostlardır. Ve bir akşam evde kız kıza oturup sohbet ederlerken konu bir anda hayatlarına giren öküzleri, pardon erkekleri ve onlarla yaşadıkları anları anlatan muhteşem bir komedi.

Oyunu bir kadın gözü ile düşünüp kaleme alan İrfan Kangı’ya ayrı bir parantez açmak istiyorum.

O kadar mükemmel gözlemlemiş ve kaleme almış ki bir kadın gözü ile erkekler ancak bu kadar mizahi olarak anlatılabilinirdi.

Oyunun her anında seyirciyi güldürmeyi amaçladıkları belli oluyor.

Oyun başlamadan dekora baktığınız zaman bile oyun için ciddi olarak masraftan kaçınılmadığını, en ufak detaya kadar düşünüldüğünü ilk anda görüyor ve hissediyorsunuz.

Oyun başlıyor daha dakika bir gol bir, espiriler başlıyor.Ve oyunun sonuna kadar bu espiriler devam ediyor. Oyunu izlerken oyuncularında tıpkı oyunu izlemeye gelen konuklar gibi keyif aldığını görüyorsunuz.

Bana göre başarının sırrı burada.

Yaptıkları işten keyif alıyorlar, hem gülüyorlar hem de güldürüyorlar.

Oyunculuk performansları derseniz gerçekten çok çok iyiler.

Koskoca bir haftanın stresini atmak istiyorsanız bu oyunu kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Oyunu izlerken hem bol bol gülecek ve gülerken de karın kaslarınızı bol bol çalıştıracaksınız.

Kaçırmayın…

Tiyatro CAN’dır…

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın