İkinci el pazarı 2022’de %22 büyüyecek

Online alışveriş pazarının pandeminin de etkisi ile ciddi bir büyüme katettiğini belirten BiTeklifAt Kurucusu Soner Orman, “2022’de pazarın %22 oranında büyümesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

İkinci el pazarı 2022’de %22 büyüyecek

Salgın dönemi, hem para kazanmak hem de kullanılmayan ürünleri değerlendirmek adına alternatif bir pazar oluşturmuş durumda. Yeni dönemin alışveriş tutkunları, ikinci el pazarı ile birlikte akıllı alışverişe yöneldi. Bu süreçte, online platformlar da ikinci el giysi pazarında büyük bir müşteri kitlesi yarattı.

 

E- ticaret sektörüne çok sayıda yeni oyuncunun dahil olduğunu söyleyen BiTeklifAt Kurucusu Soner Orman, ikinci el pazarında rakiplerlerden farklılaşmak için stratejiler geliştiren uygulamaların sektörde öne çıkmaya devam ettiğini ve BiTeklifAt’ın da bu uygulamalardan biri olduğunu belirtiyor.

 

Sektördeki büyüme ile birçok firmanın ikinci el pazara dahil olduğunu söyleyen Orman, “BiTeklifAt, uygulama marketlerine çıktığı ilk günden beri kullanıcıların yoğun ilgisi ile karşılaşmış durumda. Bizler, açık artırma ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedefliyoruz. Kullanıcılarımıza güvenli ödeme ve kargo özelliği ile baştan sona mükemmel bir alışveriş yolculuğu sunmak, en öncelikli amacımız” açıklamasında bulundu.

 

“En fazla teklif gelen kategori giyim ve aksesuar”

Giyimden aksesuara, anne-bebek ürünlerinden araç parçalarına kadar, ihtiyaç duyulan her alanda ürün barındıran uygulama, niş alanlara ait en özel ve değerli eşyaların değerini bularak satışının gerçekleşmesine de imkan tanıyor. BiTeklifAt uygulaması ile 2022 yılında, 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Orman, en fazla teklif gelen kategorilerin başında giyim ve aksesuarın yer aldığını ekleyerek sözlerine şöyle devam ediyor: “2000’e yakın kullanıcının 10 bine yakın teklif verdiği BiTeklifAt uygulamasında, öne çıkan kategoriler elektronik ve eşyaları oldu. Ayrıca, antika severler de mezat ve müzayedenin doğası gereği, BiTeklifAt’ın açık artırma sistemine ilgi duyuyor.”

 

BiTeklifAt hakkında:

2022’de kullanıma açılan yeni nesil alışveriş deneyimi sunan BiTeklifAt, sıfır veya ikinci el ürünlerin açık artırma ile alınıp satıldığı online bir pazaryeridir. Ücretsiz olarak ürün listelenebilen BiTeklifAt, sorunsuz ödeme ve kargo iş birliğiyle güvenli bir alışveriş imkanı sağlar. Kullanıcılarına yenilikçi bir açık artırma deneyimi sunan marka, online alışverişe yeni bir vizyon katma amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Kullanıcı sayısını hızla arttıran BiTeklifAt, kullanıcılarına geniş kitlelerden teklif alma ve en ideal fiyata ürün satma imkanı sunar. Açık artırmanın gücünden yararlanarak ürünlerin kolay ve hızlı şekilde satılmasını sağlayan marka, tekdüze alışveriş yerine mobil açık artırma alanında rekabete dayalı, keyifli bir satın alma deneyimi yaşatmaktadır.

Bir yanıt yazın