Genç Dj.Mahmut Görgen’in bilinmeyenleri

Genç Dj.Mahmut Görgen" Başardıklarım, başaracaklarımın teminatıdır" dedi...

Son dönemin ciddi çıkış yapan Dj.’lerinden biri olan Mahmut Görgen’le magazinname.com okurları için kısa bir söyleyişi yaptık.

Mahmut Görgen Kimdir? Bize biraz kendinden bahseder misin?

M.G: 1991 İstanbul doğumluyum. Kendi kendimi tanıtmak çok doğru olmaz aslında, arkadaşlarım ve tanıdıklarımın söylediklerine göre ben; Enerji dolu ve kahkaha atmayı oldukça seven, şarkı yapmaya başladığında kendisini bile unutan, bomba patlasa bile oldurmadan şarkısını yapmayı sürdüren, sağduyulu ve çok güncel bir kişilikmişim. (Bütün bunları dostlarım söylüyor) Ayrıca gezmeyi, yeni yerlerle birlikte yeni tatlar keşfetmeyi çok severim.

Kaç Senedir Müzik Sektöründesin?

M.G: Yaklaşık olarak 6 senedir profesyonel olarak müzikle ilgileniyorum. Daha öncesi öğrenme ve amatörlük dönemi olduğu için saymak çok mantıklı gelmiyor.(Gülüyor..)

İlk başladığında bir nick kullandığın biliniyor. Sonrasında kendi isim ve soyismini kullanmaya başladın. Bu kararı almandaki sebep neydi?

M.G.: Mantıklı bir şekilde düşünüldüğünde ve Türkiye’de yaşadığım için kendi adımı kullanmak fazlasıyla ciddi ve çok profesyonel bir karardı. Bundan dolayı almış olduğum karardan fazlasıyla memnunum.

Kariyerinde Nerdendin ve Nereye Geldin?

M.G: Daha çıkmam gereken çok basamak var, ama kısaca özetlemek gerekirse çok müzikten daha fazla müziğe geldim diyebilirim.

Yurtdışı ve Türkiye’deki Organizasyonlarda Ne Tür Farklılıklar Var?

M.G: Ülkemizde bu işi hakkıyla ve bilerek yapan insanların sayısı çok az. Bundan dolayı yurtdışındaki organizasyonlarda Dj Performanslarına daha fazla önem verilerek saygı gösteriliğine inanıyorum.

Hayran Kitlen Ortalama Kaç Yaşlarında?

M.G: Takip ve sayfalarımızın istatistiklerine baktığımızda 17 ila 50 yaş arasındaki insanların hayran kitlemizde olduğunu görüyoruz.

DJ’liğin gelişimi sence nasıl?

M.G: Herşey çok hızlı gelişiyor, yetişmekte zorlanıyorum. (Gülüyor)

Türkiye’den Beğenerek Takip Ettiğin DJ’ler Var mı?

M.G: Türkiyede yaşadığım için ve performans gösterdiğim mekanlarda Türk’ler ağırlıkta olduğundan dolayı genelde Türkçe remixler kullanıyorum. Tabiiki takipte olduğum gerçekten bu işi hakkıyla yapan bir kaç tane DJ var.

Aranjörlük ve müzisyen alanlarında başarını açıkça kanıtladın. Peki Mahmut Görgen yakın bir zamanda şarkı söyleyebilir mi ? Kendi sesini dinlediğin zaman nasıl buluyorsun?

M.G: Elbette şarkı söyleyebilir ama bunu gözler önünde yapar mı hiç bilemiyorum? 🙂 Şarkıyı söylemek aslında çok önemli bir marifet değil. Türkiye’de herhangi apartmana girdiğinizde sesi güzel bir insan bulabilirsiniz. Asıl önemli şey bu işi bir meslek olarak seçme ve hak ettiği gibi yapabilmek. Bu şekilde bir seçim yapmak benim asıl keyif aldığım işte daha ileriye gitmemi çok büyük bir ölçüde etkiler. Açıkça söylemek gerekirse buna çok sıcak bakmıyorum. Ben single çalışmaları güzel soundlar yapmaya ara vermeden devam edeyim. Onları icra edebilecek birilerini kesinlikle buluruz 🙂 Solistler çok fazla ama prodüktör, besteci ve aranjör sayısı oldukça az.🙂

Yakın Bir Zamanda Albüm Projen Var mı?

M.G: Single için sayılı günler kaldı diyebiliriz. İlk önce türkçe bir şarkıyla müzikseverlerin karşısına çıkacağım. Daha sonrasında ise Beautiful isimli single çalışmamla müzikseverlerin karşısında olacağım. Birde daha önce dile getirdiğim Mahsuni Şerif’in Zalim isimli şarkısına yapacağım yeni düzenleme gelecek yakında.. Tabii arada başka remix çalışmaları da olacak ama onlar sürpriz.

Aşk Senin Gezegeninde Nerde Bulunuyor?

M.G: Gezegenimde olmadığında bile Ay gibi sürekli olarak yörüngemde bulunuyor, tıpkı bir ay kadar parlak ama onun gibi yakın görünerek aslında bir o kadar da uzak. Aslında yine de cesur olarak, gidip keşfetmek gerekiyor galiba.

Dinleyicilerine Ne İletmek istersin?

M.G: Beni sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirler. Yakında yeni sürprizlerimiz olacak.

Kamil HIZER /Magazinname.com

Bir yanıt yazın