Akidezadeler Kadıköy izleyicisi ile buluşuyor

Akidezadeler Aralık ayında Kadıköy'de izleyicisi ile buluşuyor

Türk tiyatrosunun gelmiş geçmiş en büyük isimlerinden biri olan merhum Nejat Uygur tarafından kaleme alınmış olan Akidezadeler “Bir Tatlı Huzur” Aralık ayında Kadıköy izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Yönetmenliğini Süha Uygur’un yaptığı müzikleri Emre Bayar’ın yaptığı oyundan Cengiz Küçükayvaz, Somer Karvan, Seher Terzi, Kirkor Dinçkayıkçı, Burcu Tunay, Güray Yazıcı, Sinem Akar ve Murat Akçay gibi usta oyuncuların oynadığı oyun yeni sezona merhaba dedi.

Oyunun konusu: Akidezadeler ekonomik zorluklar geçiren İstanbul’un köklü ailelerinden biridir. İhsan beyin ciddi boyutta kumar borcu vardır. İhsan bey yıllar boyu kendisine kalan mirası korumak yerine aile fertleriyle birlikte yiyip bitirmiştir.Kızkardeşi Nermin Hanım da cemiyet hayatının tanınmış bir bireyidir ve şatafatlı cemiyet hayatının vazgeçilmez bireylerinden biridir.

İhsan beyin biri erkek diğeri kız olmakla beraber iki çocuğu vardır.Çocukları da tıpkı İhsan bey gibidir.Her ikisi de eğitimli ama oğlu Nuvit kumar ve hovardalıkta babasından geri kalmazken, kızı Rüya da lüks yaşamın tüm nimetlerinden faydalanmış, ama bir an önce evlenip kötüye giden aile hayatından kendisini kurtarmaya çabalamaktadır.

İhsan bey ve ailesi gelen haberle adeta yıkılırlar. Yıllardır içinde yaşadıkları dede mirası olan konak satılmıştır ve tam bu anda Cemiyet Nişanı almalarını sağlayacak bir teftiş heyeti evlerine gelip onları teftiş edecek ve uygun görülürlerse Cemiyet Nişanı sahibi olacaklardır.

Ama uzun bir süredir konak çalışanlarının maaşlarını ödeyemedikleri için konakta çalışan hizmetçiler ve uşaklar işi bırakınca ortalık biraz daha karışır.Nüvit olacakları önceden az çok tahmin ederek kendilerine yardımcı olması için tam saf bir Anadolu çocuğu olan Boncuk’u konağa çağırır.

Ve Boncuk’un gelmesiyle ortalık tamamen karışırken, aynı zamanda aile içerisindeki tüm yaşanan sorunları birer birer çözer.

Evet bu muhteşem kahkaha fırtınası oun 08 ARALIK 2018 günü saat 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde ve 13 ARALIK 2018 günü saat 20:30’da Caddebostan Kültür Merkezinde sergilenecektir.

Bizden söylemesi bu oyun asla kaçmaz ve şimdiden yerlerinizi ayırtın.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın