Eda Defne başarısıyla TikTok’u salladı!

Eda Defne başarısıyla TikTok’u salladı!

Yayınladığı ilk şarkısı Dünden Kalan Masal ile büyük beğeni toplayan genç sanatçı Eda Defne, sosyal medya uygulaması TikTok’ta müzikseverlerden yoğun ilgi gördü.

Şarkının yayınlanmasının ardından kısa bir zaman içinde 5000’e yakın kullanıcı videosuyla trendlerde yer alan Eda Defne, birbirinden renkli görüntülerle karşılandı.

Başarısıyla dikkat çeken genç sanatçı Eda Defne, önümüzdeki haftalarda TiktTok uygulaması üzerinden konser vermeye hazırlanıyor.

Eda Defne Kimdir?

12 Temmuz 1995’te Uşak’ta doğdu. İlk müzik eğitimine, müzik öğretmeni olan ve Barış Manço, Erkin Koray, Edip Akbayram gibi sevilen isimlerin enstrümanistliğini yapmış olan babasından 6 yaşındayken Solfej- Piyano dersi alarak başladı. Profesyonel müzik hayatına ise Uşak Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne giderek adım attı. Burada küçük yaşlardan beri çaldığı piyano dışında flüt eğitimi de almaya başladı.

2012 yılında uluslararası yapılan Comenius projesinde Polonya’ya gidip okulunu, bu konserde akustik solo performans yapan tek öğrenci olarak temsil ederek çeşitli başarı ve çalışma belgeleri aldı. 2013 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde okumaya devam etti. Burada yapılan okul konseyinde ana enstrümanı Viyolonsel olarak seçildi. Ankara Genç Filarmoni Orkestrası, Akademik Orkestralar ve birçok Koro’da yer alarak çeşitli klasik müzik konserleri verdi. Londra Filarmoni Orkestrası sanatçısı Ruşen Güneş ile üniversite projelerinde çalışma imkanı buldu.

Ajda Pekkan, Nilüfer, Hande Yener gibi başarılı isimlerin vokal koçundan şan dersleri aldı. İlk çıkış şarkısı olan “ Dünden Kalan Masal “ ve daha birçok şarkısının söz ve müziği kendisine ait. Piyano- Flüt- Viyolonsel ve Gitar en sık çaldığı enstrümanlar. Şu an İstanbul’da viyolonsel ve şan alanında yüksek lisans hazırlığı yapmaktadır.

Bir yanıt yazın