“Doğu Ekspresinde Cinayet” seyircisiyle buluşmaya devam ediyor

“Doğu Ekspresinde Cinayet” seyircisiyle buluşmaya devam ediyor

1934 yılında Agatha Christie tarafından kaleme alınan “Murder on the Orient Express” Doğu Ekspresinde Cinayet Tiyatro Ak’la Kara tarafından görsel efektlerle  sahneye uyarlandı.

 

Doğu Ekspresinde Cinayet adlı tiyatro oyununun yönetmenliğini Atilla Şendil ve Savaş Özdural ikilisi birlikte üstlenirlerken Hercule Poirot rolünü aynı zamanda oyunun yönetmenlerinden birisi de olan Atilla Şendil hayat veriyor.

 

Oyunda Atilla Şendil’e Nazan Diper, Özdemir Çiftçioğlu, Pelin Turancı, Hakan Akın, Ozan Dağara, Oya İnci, Ebru Karanfilci, Can Esendal, Ilgın Angın, Fatih Özacun, Kerem Tataroğlu gibi isimlerde kendisine eşlik ediyor.

 

Doğu Ekspresinde Cinayet adlı oyunda seyirciye özel görsel efektlerle bir şov sunulurken oyunda kar efekti, tren sisi, hem tren önü barkovizyon perdelerinden hem de vagon içindeki pencerelerden çeşitli sinematik görüntülerle seyirciler farklı bir atmosfer yaşayacak.

 

Doğu Ekspresinde Cinayet adlı oyunun konusu

 

İstanbul’dan yola çıkan Doğu Ekspresi’nde çok farklı karakterlerin yanı sıra Dünyanın en ünlü dedektifi Hercule Poirot da vardır. Daha ilk gece trende vahşi bir cinayet işlenir. Bir kişi bıçaklanarak öldürülmüştür ve herkes şüphelidir. Üstelik cinayetin işlendiği kompartman gereğinden fazla kanıtla doludur. Poirot hayatında ilk defa sıkıntılı anlar yaşamaktadır. Maktulü kim ya da kimler neden öldürmüştür? Sıradan bir yolcu grubu gibi görünen kişiler aslında bir şeyler mi saklamaktadır. Tren bir dağ başında kara saplanıp mahsur kalınca Poirot polis gelmeden katil ya da katilleri bulmak için zamanla yarışmaya başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir