Disney, 16 ilde 29 hastanede tedavi gören 4 bine yakın çocuğa maske bağışlıyor

Disney, KAÇUV ile iş birliğinde, 16 ilde 29 hastanede tedavi gören 4 bine yakın çocuğa maske bağışlıyor.

Disney, 16 ilde 29 hastanede tedavi gören 4 bine yakın çocuğa maske bağışlıyor

Disney, dünya çapında yürüttüğü Kurumsal Sosyal Sorumluluk çalışmaları kapsamında sürdürdüğü Toplumsal Fayda Programı çerçevesinde EMEA bölgesindeki hastane ve bakım evlerinde tedavi gören çocuklara ve ailelerine dağıtılmak üzere 100 bin adet kumaş maske bağışlamayı taahhüt etti. Program kapsamında Türkiye’de pandemi dolayısıyla sosyal izolasyona daha da fazla maruz kalan 4 bine yakın çocuğa maske bağışı yapılacak. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) aracılığıyla belirlenen 16 ayrı ildeki 29 hastanede kritik hastalıklar nedeniyle tedavi gören çocuklar ve ailelerine ulaştırılacak Disney kahramanlarının görselleriyle tasarlanmış, yıkanabilir kumaştan üretilen ve medikal olmayan maskeler sayesinde Disney, markanın, karakterlerin ve hikayelerin gücünü kullanarak bu zorlu mücadeleleri esnasında çocuklar ve ailelerine ilham ve motivasyon kaynağı olabilmeyi hedefliyor.

 The Walt Disney Company, geçtiğimiz yıl temmuz ayında, sevilen Disney, Pixar, Marvel ve Star Wars karakterlerinin görselleriyle tasarlanan, medikal kullanım amaçlı olmayan ve yıkanabilir kumaştan üretilmiş maskeleri shopDisney e-ticaret sitesi üzerinden hayranlarının beğenisine sundu. Çocuklar ve yetişkinlere yönelik bu tasarım ürünler sayesinde Disney, pandemi dönemiyle birlikte gündelik hayatta yer edinen maske kullanımlarına eğlenceli bir boyut katabilmeyi amaçladı.

Türkiye’de dört bine yakın maske bağışı

 Disney, pandeminin istisnasız herkesin hayatında yarattığı zorlayıcı koşullarda sosyal izolasyona daha da fazla maruz kalmak durumundaki çocuklara ve ailelerine dağıtılmak üzere Avrupa genelinde 100 bin adet maske bağışlayacağını açıkladı. Bağışları uzun dönemdir iş birliği halinde olduğu saygın vakıflar üzerinden gerçekleştiren Disney, Türkiye’de Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile çalışarak, maskeleri vakfın bünyesinde yer alan 16 ildeki 29 hastane ve aile evlerinde kritik hastalıklar nedeniyle tedavi süreci devam eden 4 bine yakın çocuğa ulaştırabilmeyi hedefliyor.

The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner projeyle ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Şirketimizin kurucusu Walt Disney’in kendisiyle başlayan ve dünya çapında pek çok alana yönelik çalışmaları içeren sosyal sorumluluk stratejimiz kapsamında gerek ayni ve nakdi yardımlarla gerekse dezavantajlı çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürdüğümüz projelerimizle faaliyet gösterdiğimiz toplumlara değer katmaya ve Disney sihrini yaymaya devam ediyoruz. Disney markamızın, karakterlerimizin ve hikâyelerimizin gücünü, çocuklar ve onların en yakınlarına, en çok ihtiyaç duydukları zamanlarda ilham vermek ve yaşama değer katan anlar yaratmak için kullandığımız projelere güzel bir örnek teşkil eden bu çalışmayı Türkiye’de Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile gerçekleştiriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Proje kapsamında dağıtılacak maskeler sayesinde çocuklarımıza ve ailelerine zor zamanlarda da onların yanlarında olduğumuzu hissettirebilmeyi ve onlara iyileşme süreçlerinde gerekli konfor ve moral desteğini sunabilmeyi umuyoruz.”

 Disney gibi bir dünya markası ile böylesi bir projede yer almaktan dolayı duydukları memnuniyeti belirten Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Başkanı Prof. Dr. İnci Yıldız ise, “Vakıf olarak hastaların tıbbi gereksinimlerinin yanında fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarına da yanıt vermeye çalışıyoruz. Tedavileri devam eden çocuklarımızın her şeyden çok morale gereksinimleri olduğu şüphesiz. Bu proje sayesinde onlara işte bu moral desteğini Disney ile sağladığımıza inanıyoruz. Dünyanın eğlence alanındaki en büyük markası olan Disney’le iş birliği yapmak da bizim için büyük önem taşıyor. Bu önemli bağış kampanyasında bizlere kendileriyle birlikte çalışma fırsatı sunan tüm Disney Türkiye yöneticilerine teşekkür ederiz. Çocuklarımızın en çok ihtiyaç duydukları zamanda onlara moral vermek, kendilerine ve ailelerine destek olabilmek bizim için büyük mutluluk kaynağı.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın