Digitürk ekranlarında İngiliz drama kanalı BBC First yayın hayatına başlıyor

BBC First'teki yaklaşan prömiyerler arasında Good Omens, Sanditon ve Us yer alıyor.

Digiturk,12 Ağustos 2020 tarihinden itibaren yayın hayatına başlayacak olan ilk premium İngiliz drama kanalı BBC First’ü abonelerine tanıtarak, BBC Studios ile ortaklıklarının güçlendiğini duyurdu.

Türkçe altyazı seçeneği ile yayına başlayacak olan yeni kanal, BBC HD’nin yerini alacak ve BBC Earth, BBC Entertainment, CBeebies ve BBC World News kanalları ile birlikte platformda yer alacak. Bu işbirliği ile Digiturk, Türkiye’de BBC Studios kanal portföyünün tamamını taşıyan ilk ve tek platform olma özelliği de kazanacak.

Lineer kanalın platforma eklenmesinin yanı sıra Digiturk uydu üyeleri, birbirinden özel içerikleri beIN CONNECT ile diledikleri zaman diledikleri yerde izleme fırsatına da sahip olacaklar. Dünyanın merakla takip ettiği içeriklerden olan ‘Doctor Who’ dizisinin 11.sezonunun tamamı ve her hafta bir yeni bölüm eklenerek devam edecek 12.sezonu başta olmak üzere, Oscar Ödüllü Olivia Colman ve Dominic West gibi sıradışı oyuncuların bir araya geldiği Victor Hugo’nun klasik romanından uyarlama dizi ‘Les Misérables’ ile etkili bir medya şirketinin acımasız medya patronunu konu alan korku drama türündeki ‘MotherFatherSon’ gibi bir çok kaliteli yapıma ulaşabilecekler. ‘The Assassination of Gianni Versace’ dizisinin yazarının kaleminden çıkan ‘MotherFatherSon’da usta oyuncu Richard Gere başrolde yer alıyor.

BBC First, izleyicilerine kamera önünde ve arkasında olağanüstü ödüllü yeteneklerle benzersiz bir İngiliz bakış açısına sahip meydan okuyan, sürükleyen ve eğlendiren hikayeler sunuyor. BBC First aynı zamanda en iyi senaryo yazarlığı, merak uyandıran hikaye anlatımı, karakterlerin karmaşıklığı ve enfes sinematografisi ile özgün, yenilikçi ve eleştirmenlerce beğenilen İngiliz draması arayan izleyiciler için ideal bir adres olacak.

Digiturk üyeleri önümüzdeki aylarda, Emmy ve BAFTA ödüllü yazar Andrew Davies tarafından televizyona uyarlanan, Jane Austen’ın tamamlanmayan son romanı ‘Sanditon’ın ve Tom Hollander (Baptiste), Saskia Reeves (Luther) ve Sofie Gråbøl’in(The Killing) başrolünü paylaştığı, Avrupa turuna çıkan bir aile hakkında esprili ve yürek parçalayıcı bir mini dizi ‘Us’ın keyfini çıkarabilecekler.

Tüm bu içeriklerin yanı sıra, Terry Pratchett ve Neil Gaiman’ın çok beğenilen romanından uyarlanan, Michael Sheen (Masters of Sex) ve David Tennant‘ın (Doctor Who) başrollerini paylaştığı ‘Good Omens’ da önümüzdeki aylarda kanalda yayınlacak diziler arasında. Emmy’ye aday gösterilen ve Dragon Ödülleri’nde En İyi Bilim Kurgu veya Fantastik TV Dizisi ödülünü kazanan ‘Good Omens’, 11 yaşındaki Deccal’i (ve köpeğini) bulmak ve Kıyameti önlemek için güçlerini birleştiren telaşlı bir melek Aziraphale ve iblis Crowley’nin maceralarını anlatıyor.

Ayrıca, BBC HD izleyicilerinin favori dizileri Death in Paradise, Father Brown ve Call the Midwife gibi dizilerin yeni sezonlarının prömiyerleri de BBC First kanalında yer alacak.

 

 

 

Bir yanıt yazın