Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Deniz Baysal Yurtçu İstanbul Sözleşmesine destek verdi

Deniz Baysal Yurtçu İstanbul Sözleşmesi için pankart açtı!

Basın Danışmanlığı
13.08.2020
A+
A-

Ünlü oyuncu Deniz Baysal Yurtçu, Change.org’daki İstanbul Sözleşmesi Uygulansın kampanyasına destek verdi. Deniz Baysal, Kampanyaya imza atan 450 binin üzerinde kişiye gönderdiği e-posta’da “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” yazılı pankartla çekilmiş fotoğrafını paylaşırken, kampanyanın daha fazla paylaşılması için çağrıda bulundu.

Deniz Baysal, resmi adı “Kadına Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi” olan İstanbul Sözleşmesi’de verdiği destekle ilgili e-posta’da şu ifadelere yer verdi:

“Merhaba, ben Deniz Baysal.

Sizler gibi ben de, Kadına Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi için imzalanan İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmak için Change.org/istanbulsozlesmesi adresindeki kampanyayı imzaladım. Kampanyada yarım milyona yaklaştık, tam 451.611 kişi olduk, çoğalıyoruz ve birlikte çok güçlüyüz.

Ancak hala acı haberler almaya devam ediyoruz. Sadece Temmuz ayında 36 kadın erkekler tarafından öldürüldü. 11 şüpheli kadın ölümü var. Bu haberleri aldıkça kahroluyorum, dayanamıyorum, kabullenemiyorum. Artık bunlara bir dur demeliyiz, normalleştirmemeliyiz, artık bir kişi daha eksilmemeliyiz. Mücadelemiz daha da güçlenmeli, çoğalmalıyız. Kadına yönelik şiddete karşı kararlı adımlar atılana kadar asla vazgeçmemeliyiz. Biliyorum ki sayımız bu kampanyadaki imza sayısından çok daha fazla.

Eğer bu mektubumu okuduysan sen de İstanbul Sözleşmesi’ne destek verdiğini gösteren pankartınla fotoğrafını çekerek kampanyayı paylaş ki sayımız çoğalsın. Fotoğraf için vaktin yoksa doğrudan kampanyayı paylaşabilirsin.”

Kamil Hızer / Magazinname.com

@kamilhizer

@magazinnameoffical

REKLAM ALANI