Damda Deli Var oyunu turne maratonuna devam ediyor

Yoğun bir turneye çıkan oyunun yeni durakları İstanbul, Ankara ve Antalya oluyor.

Damda Deli Var oyunu turne maratonuna devam ediyor

Türkiye’nin usta mizah yazarlarından Aziz Nesin’in sevilen öyküsü “Damda Deli Var”, 2022 yılında Rain Media prodüksiyonluğunda oyunlaştırılarak tiyatro severlerle buluşuyor. Yoğun bir turneye çıkan oyunun yeni durakları İstanbul, Ankara ve Antalya oluyor.

Uzun yıllar kapalı gişe oynayan “Damda Deli Var”, 2022 yılının başında Rain Media’nın prodüksiyonluğunda müzikli komedi oyunu olarak yeniden sahnelenmeye başladı. Gösterime Anadolu turnesi ile başlayan oyun Mersin ve Adana’nın ardından 20 Mart’ta İstanbullu tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Orostopontopolis adlı hayali bir ülkede yaşanan politik, ekonomik ve sosyal olayları mizahi bir anlatımla izleyiciye aktaran “Damda Deli Var” Aziz Nesin’in aynı adlı eserinden Mert Egemen tarafından yeniden oyunlaştırıldı. Oyunun sanat yönetmeni koltuğunda ise uzun yıllar tiyatro oyunculuğu yapan Dara Kutlay oturuyor.

2 perdeden oluşan müzikli oyun, 110 dakika boyunca izleyicileri hem güldürüp hem düşündürecek. “Damda Deli Var” oyununda, damdaki bir delinin kendinde muhtarlıktan başlayarak imparatorlukta nihayet bulan mevkiyi talep edecek cüreti bulması politik bir eleştiri olarak seyirciyi karşılıyor.

Damda Deli Var oyunu; 20 Mart’ta İstanbul Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’ndeki gösteriminin ardından; 13 Nisan’da Yenimahalle Belediyesi Sahnesi’nde, 14-15 Nisan’da Ankara Şinasi Sahnesi’de, 16 Nisan’da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde Ankaralı seyircilerle buluşacak. Müzikli oyun, 20 Mayıs’ta Antalya Muratpaşa Kültür Merkezi’nde, 21 Mayıs’ta ise Antalya Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde perde diyecek.

Bir yanıt yazın