Cumhurbaşkanı her mitinginde onun şarkısını söylüyor

Cumhurbaşkanı her mitinginde onun şarkısını söylüyor

Recep Tayyip Erdoğan her mitinginde onun şarkısını söylüyor

O besteciden ” Dilber ” açıklaması geldi

Bana Herşey Seni Hatırlatıyor, Devlerin Aşkı Büyük Olur, Gülü Soldurmam gibi şarkıların bestecisi Aşkın Tuna’dan son dönemde popüler olan ” Dilber ” şarkısı hakkında açıklama yaptı. Siyasilerin bile radarına giren ” Dilber evin barkın yok mu ” şarkısı hakkında konuşan ünlü söz yazarı ve besteci Tuna bu tarz şarkıların her dönem olacağını, insanların eğlenmeye ihtiyacı olduğu için bu tür şarkıların sevildiğini söyledi.

DurakMedya’dan Mustafa Barış Durak ile görüşen ünlü söz yazarı ve besteci Aşkın Tuna, Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazdığı ve başrolünü oynadığı İnci Taneleri dizisi ile patlayan ” Dilber evin barkın yok mu” şarkısı hakkında konuştu . Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her mitinginde söylediği ” Bana herşey seni hatırlatıyor” şarkısının bestecisi de olan Tuna son dönemin popüler pavyon şarkısı hakkında çarpıcı tespitler de bulundu. Ünlü besteci popüler kültür içersinde bu tarz şarkıların her dönem olacağını ve geçmiş yıllarda da ” Ankara’nın Bağları” şarkısının örneğini verdi. Tuna ” Bu tür şarkılar her zaman olacak daha önce de Ankara’nın bağları her yerde çalıyordu insanların eğlenmeye ihtiyacı var ve bu şarkılar o ihtiyacı bir nebze olsun karşılıyor” dedi.

Ak Partili değilim demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sık sık söylediği ‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda’ şarkısının söz yazarı Aşkın Tuna, CHP’ye katılmasının ardından açıklama yapmıştı .Tuna, “Şiirimin AK Parti tarafından kullanılması yüzünden AK Partili sanıldım, ama hayatım boyunca AK Partili olmadım” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir