Çukur dizisi saçmalamaya devam ediyor.

Dizide karakterlerin ölüp ölmeyeceklerine senaristler değil meğer seyirciler karar veriyormuş

Geçtiğimiz sezonun en çok reyting kazandıran dizisi “Çukur” izleyicisini artık doyuramıyor. Özellikle geçtiğimiz sezonun finalinde dizinin bir çok ana karakterinin öldüğünü düşündüren bir final yapılmıştı. Ama sezon başladığında ana karakterlerin bir çoğu teker teker geri döndü. Kimisi gözünü kaybetmiş, kimisi topal, kimisi gözünden yaralı, kimisi psikolojik sorunları ile diziye teker teker döndü.

Dizide İdris Koçovalı karakterini canlandıran Ercan Kesel bir magazin programında sezon finalinde İdris Koçovalı karakteri ölecekti ve sezon finali buna göre yapılmıştı. Ama izleyiciler Show Tv. Ve Ay Yapım firmasına binlerce mail ve mesaj atarak kendisi dahil bir çok karakterin geri dönmesini istediklerini belirttikleri için yapımcılar senaristlere talimat vererek bizleri öldürmediler ve diziye geri döndük diye açıklama yapmıştı.

Şimdi akla gelen ilk soru, diziyi senaristler mi yazıyor yoksa diziyi izleyen seyirci mi yazıyor. Hangi karakterin öleceğine seyirci karar veriyorsa bu iş çok vahim. Yapımcılar da bu baskılara boyun eğip senaristlere talimat veriyorsa o zaman daha da vahim bir durumdayız.

Tüm bunlara ilaveten tıpkı İçeride dizisindeki gibi hafif uçuk kaçık tiplerin mafya babası gibi karakterler sergilemesi de çok komik. Mafya babasının bir ağırlığı olur, ciddi bir duruşu olur diye bilinirlerken, Çukur ve İçeride dizilerinde kafayı hafif sıyırmış, konumuna uygun olmayan davranışlar sergileyen karakterleri mafya babası olarak senaryo yazılmış.

İçeride dizisinde Kebapçı Celal rolü tam bir mafya babası tiplemesine ne kadar uyuyorsa, Kudret Sönmez karakteri de hiç uymadı. Düşünün bir mafya babasının bir karar alınırken ellerini şaklatmasını, böyle bir mafya babasını hiç hayal ettiniz mi?

Çukur dizisinin 05 Kasım 2018 günü yayınlanan 41.nci bölümünde yeni sezona bir ayağı sakat olan Celasun karakteri bu bölümde maşallah tazı gibi koşuyor, ayağındaki sakatlıktan en ufak bir eser dahi yok. Bu tip hatalar dizi senaristlerinin hatası mı yoksa yönetmenin hatası mı? Kimin hatası olduğu da önemli değil böyle bir hatayı bir kişi yapar ama bu kadar kişi nasıl gözünden kaçırır.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın