Continental’in pet şişeden ürettiği lastikler ilk kez Fransa Bisiklet Turu’nda

Danimarka'nın başkenti Kopenhag’da 1 Temmuz 2022’de start verecek olan yarışın ana sponsorlarından Continental, etkinlikteki resmi araçlara PremiumContact 6 ve EcoContact 6 Q lastikleriyle destek verecek.

Continental’in pet şişeden ürettiği lastikler ilk kez Fransa Bisiklet Turu’nda

Dünyanın en büyük bisiklet yarışı Fransa Bisiklet Turu, 1 Temmuz 2022’de Kopenhag’da 13 kilometrelik resmi turla başlayacak. Etkinliğe bu yıl bir kez daha yarışın organizatör firması Amaury Sport Organization’ın (ASO) ŠKODA resmi araçları eşlik edecek. Resmi araçların lastik destekçisi ise organizasyonun sponsorlarından Continental olacak. Continental tur öncesinde ana sponsorluğunu 2027 yılına kadar uzattığını açıkladı. Bu yıl turda ilk kez geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilen Continental PremiumContact 6 ve EcoContact 6 Q lastikleri kullanılacak.

 

Continental Lastik İş Kolu EMEA Bölgesi Strateji, Analitik ve Pazarlama Başkanı Enno Straten,  “Fransa Bisiklet Turu’nun daha fazla sürdürülebilirlik hedefini destekliyoruz. Bu nedenle turun araçları Continental’in şu anda sunabileceği en yeni ve en sürdürülebilir lastikleri kullanacak” dedi.

 

ContiRe.Tex teknolojisi yarışa sürdürülebilirlik getiriyor

Tura eşlik eden araçların lastikleri, Continental’in ilk kez Ağustos 2021’de sunduğu ContiRe.Tex teknolojisini içeriyor. Bir lastiğin taşıyıcı çerçevesi olan gövdede kullanılan polyester iplik, geri dönüştürülmüş PET şişelerden herhangi bir ara kimyasal adım olmadan üretiliyor. Continental’in bu yılki tur için tedarik ettiği her lastik seti, yaklaşık 40 adet PET şişeden yapılmış polyester içeriyor.

 

Continental, 2030 yılına kadar ekolojik ve sosyal sorumluluk açısından en gelişmiş ve en yenilikçi lastik şirketi olma hedefi koyuyor. “ContiRe.Tex teknolojisiyle premium lastik dünyasına yeni bir sürdürülebilir çözüm sunduğumuz için gurur duyuyoruz. Bu çözüm Extreme E serisinde de başarıyla kullanılıyor ve yakında seri üretimimize dâhil edilecek” diyen Enno Straten şöyle devam ediyor: “Fransa Bisiklet Turu’ndaki sürücüleri çok çeşitli zeminler ve sürüş koşulları bekliyor. Bu nedenle lastiklerin performansına güvenmeleri gerekiyor. Premium lastiklerimizin ıslak yokuşlarda ve uzun düz etaplarda mükemmel yol arkadaşları olduğuna inanıyoruz”.

 

Danimarka’da başlayan ilk tur olacak

Fransa Bisiklet Turu’nun 109’uncusu 1 Temmuz’da Avrupa’nın bisiklet başkenti Kopenhag’da başlayacak ve yaklaşık 3.300 kilometre ve 21 etaptan sonra Paris’teki Avenue des Champs Élysées’in muhteşem bulvarında sona erecek. 22 takımdan 176 profesyonel bisikletçi, Arnavut kaldırımlı 19 kilometrelik bir yolun yanı sıra beşinci etapta L’Alpe d’Huez’deki efsanevi tepe de dâhil olmak üzere 6 dağ etabı ile karşılaşacak.

 

Continental Hakkında

Continental yolcu ve ürünlerin sürdürülebilir ve birbiriyle bağlantılı hareketliliğini sağlayan ileri teknolojiler ve hizmetler geliştirmektedir. 1871 yılında kurulan teknoloji şirketi; araçlar, makineler, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli, akıllı ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. 2020 yılında 37,7 milyar euro satış rakamına ulaşan Continental, halen 58 ülkede ve pazarda yaklaşık 193.000kişiyi istihdam etmektedir. 2021 yılında şirket kuruluşunun 150. yılını kutlamaktadır.

 

Lastik İş Kolu, dünya çapında 24 üretim ve geliştirme merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Continental, 56.000 üzerinde çalışanı ve 2020 yılında ulaştığı 10,2 milyar euro satış rakamı ile sektörün önde gelen lastik üreticilerinden biridir. Lastik üretiminde teknoloji liderleri arasında yer alan Continental, binek, ticari ve özel araçların yanı sıra çift tekerlekli araçlarda da geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ar-Ge alanında süregelen yatırımlarıyla Continental güvenli, tasarruflu ve çevre dostu mobiliteye büyük katkı sağlamaktadır. Lastik Grubunun portföyü arasında lastik ticareti ve filo uygulamaları için hizmetler ile ticari araç lastikleri için dijital yönetim sistemleri de yer almaktadır.

 

Bir yanıt yazın