Canon kameraları, Red Bull’un ‘Müzede Kaykay Özel Gösterisi’ni ölümsüzleştirdi

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, Red Bull’un kaykay parkuruna dönüştürdüğü Londra’nın ikonik Doğa Tarihi Müzesi’nde ilk kez gerçekleştirilen muhteşem gösteriyi ölümsüzleştirdi. Red Bull takımındaki kaykaycıların müzedeki olağanüstü anları Canon EOS C500 Mark II, PowerShot V10 ve XF605 ürünleriyle yakalandı.

Canon kameraları, Red Bull’un ‘Müzede Kaykay Özel Gösterisi’ni ölümsüzleştirdi

Red Bull markası ve Red Bull kaykaycılarından oluşan özel bir ekip, Londra’daki Doğa Tarihi Müzesi’nin anahtarlarını bir haftalığına teslim aldı ve müzenin 80 milyon eseri arasında eşsiz bir kaykay gösterisine imza attı. Efsanevi kaykay parkuru tasarımcısı Joe Ciaglia’nın yardımıyla; aralarında X-Games Altın Madalyası’nı altı kez kazanan Leticia Bufoni, yükselen yıldız Lore Bruggeman ve Arjantinli Aldana Bertran’ın da bulunduğu Red Bull kaykaycıları ile gerçekleştirilen etkinlikte Canon’un çok çeşitli görüntüleme teknolojileri kullanıldı.

 

Yalnızca bir kez gerçekleşecek olan etkinliğin muhteşem karelerini eksiksiz yakalamak için Canon’un farklı ürünlerinin uzman teknolojilerinden yararlanıldı. Çekim ekipleri; 4K 120P Ağır Çekim, Geniş Dinamik Aralığı gibi özellikleriyle öne çıkan Canon EOS C300 Mark III ile kompakt ve güvenilir tam kare sensöre sahip Canon EOS C500 Mark II’nin desteğiyle bu özel performansları ölümsüzleştirdi. 

 

Bununla birlikte PowerShot V10’un görüntü sabitleme özelliği ve kullanım kolaylığından, XF605’in Gözden Algılama AF ve Akıllı Baş Takibi dahil olmak üzere gelişmiş otomatik odaklamasından, CR-N700 ve CR-N500‘ün gece modunda bile prodüksiyonları mükemmel ayrıntılarla yakalayan 15x optik zumundan ve güneş battığında ise Canon EOS R5’in düşük ışık kalitesinden destek alındı.

 

Görüntü Yönetmeni Kiefer Passey“Canon ekosistemiyle çalışmak başlı başına harika bir deneyim oldu.

Kitin özelliklerinden biri zevkle kullandığım Servo Tutucu oldu.  İşin bu kadar kısa sürede yapılması gerektiğinde bile kesinlikle üstesinden geliyor. Hızlı otomatik odaklaması harika ve beni gerçekten kaykay çekimleri yaptığım ilk günlere geri götürdü” diyerek çekim hakkındaki duygularını dile getirdi.

 

The Flash Pack Kreatif Direktörü Tyson Benton ise: “Güvenilirliğe ve kaliteye ihtiyaç duyduğumuzdan her şey için Canon cihazları kullanıyoruz. Bu tür çekimlerde ters gidebilecek pek çok şey varken neyse ki ters gitmeyen tek şey kullandığımız kameralardı” sözleriyle çekimi değerlendirdi.

 

Bir yanıt yazın