Zorluklardan zirveye Amo988

Amo988 ; Bir ağbim vuruldu, diğeri kaçırıldı!

Zorluklardan zirveye Amo988

Trap, arabesk ve pop müziği harmanlayarak ürettiği çalışmaları ile dijital streaming platformlarında milyonlar tıklanan sanatçı Amo988, geçtiğimiz Cuma günü yayınlanan Yandım Gönlüm şarkısı ile zirveye oturdu.

Çocuk yaşlardan itibaren yaşadığı sıradışı ve güçlüklerle dolu hikayesinin kendisinde bıraktığı izler olduğunu ve bunun müziğine de yansıdığını dile getiren Iraklı müzisyen Amo988, doğduğu yıl en büyük abisinin vurularak öldürüldüğünü ve diğer abisinin ise fidye karşılığında kaçırıldığını anlattı. O süreçte ailesinin her şeyini satıp abisini alarak Irak’tan Türkiye’ye geldiklerini sözlerine ekleyen sanatçı, Türkiye’de ilkokulu bitirdikten sonra Almanya’ya giderek müzik yapmaya başladı.

Yayınladığı her projesi ilgi gören ve son çalışması ile geçtiğimiz günlerde zirveye yükselen Amo988, yaşadıklarının etkisiyle müziğinin de şekillendiğini sözlerine ekliyor.

Tüm şarkılarını kendi yaşadığı gerçek hikayelerden ve duygulardan yaratan Amo988, henüz 20 yaşında olmasına rağmen imzasını attığı başarılı projeler ile dikkat çekiyor. Farklı kültürlerden beslense de Türkçe sözlerden ve Türk ezgilerinden vazgeçmeyen Amo988, Türkçe şarkılar üretmeye devam edecek.

Bir yanıt yazın