Zeynep Bastık’a sosyal medyadan büyük tepki

Zeynep Bastık’a sosyal medyadan büyük tepki

Raif Akyüz’ün haberine göre ülkemizde Gazze’de İsrail saldırısı sonrasında üç günlük milli yas ilan edilmesine ilk tepki ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in kızı Dilan Çiçek Tatlıses’ten gelmişti. Bugünde ünlü şarkıcı Zeynep Bastık’tan üç günlük milli yas ilan edilmesine tepkisini sosyal medyadan dile getirmişti.

Üç günlük milli yas ilanının hemen sonrasında Zeynep Bastık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “ “Hepimiz yaşanan savaştan, yiten canlardan son derece üzgünüz, korkunç görüntülerin etkisindeyiz. Ve fakat bizim de herkes gibi bir mesleğimiz, sürdürmek zorunda olduğumuz bir işimiz var. Bir acıyı paylaşırken beklenen ilk ve tek şey, konserlerin, tiyatro oyunlarının tüm sanat aktivitelerinin, yani insanların aylarca maddi manevi emekler verdiği işlerinin iptal edilmesi mi olmalı?

 Kocaman bir sektörüz. Binlerce insanın evine ekmek götürdüğü, ciddiyetle yürütülen, nice zorluklara rağmen varlık göstermeye çalışan sanatçılar ve emekçilerle dolu büyük bir sektörüz. Tıpkı diğer sektördeki insanlar gibi bizim de sorumluluklarımı, ailemiz, sürdürmek zorunda olduğumuz bir yaşantımız var. Bir karar alınacaksa buna saygı duyuyoruz.

 Zaten gayri resmi şekilde günlerdir yastayız. Sadece neden acıyı paylaşmak demek binlerce insanın işlerinin durdurulması mesleğini icra edememesi demek, bunu anlamak istiyorum, anlayamıyorum.” diyerek düşüncelerini takipçileri ile paylaştı.

Zeynep Bastık’ın bu paylaşımı sonrasında bazı takipçileri “Filistin bu halde iken iptal edilmesi gereken bir organizasyon” “Orada insanlar ölürken senin burada 3 gün konser vermezsen aç kalmaz ölmezsin merak etme” tarzı paylaşımlarla Zeynep Bastık’ı eleştirdiler.

Bir yanıt yazın